REKLAMA

Kto „mija się” z prawdą? Oświadczenie redakcji Brzozów24.pl w sprawie oskarżeń burmistrza Józefa Rzepki w stosunku do portalu

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu na naszym portalu ukazał się artykuł opatrzony materiałem video. Informacja dotyczyła burmistrza Józefa Rzepki, który kilkukrotnie odmawiał rozmów przed kamerą. Przypominamy, że misją mediów jest przekazywanie rzetelnych informacji oraz reagowanie na problemy zgłaszane przez naszych Czytelników. O tym właśnie chcieliśmy rozmawiać z włodarzem gminy, o problemach, które sygnalizują naszej redakcji mieszkańcy gminy Brzozów.

Pod wspomnianym artykułem pojawił się komentarz, który zamieszczamy poniżej. Możemy się domyślać, że autorem jest burmistrz Józef Rzepka. Wynika to z faktu, że zgodnie z tym, co zostało w nim zawarte, następnego dnia na Facebook-u włodarza gminy opublikowano treść korespondencji, o której była mowa w komentarzu.

1_16

Oświadczenie redakcji Brzozów24.pl

Szanowni Czytelnicy,

Redakcja Brzozów24.pl informuje, że w dniu 5 września na żaden z adresów mailowych nie dotarła do nas wiadomość, którą burmistrz Józef Rzepka zamieścił na swoim profilu na Facebook-u. Zwracamy również uwagę, że w treści korespondencji opublikowanej przez włodarza gminy nie znajduje się data wysłania do nas wspomnianej odpowiedzi. Nie rozumiemy ataków, które są kierowane w stronę jednego z dziennikarzy, tym samym naszej redakcji. Zarzut mijania się przez nas z prawdą jest niesłusznym i niesprawiedliwym oskarżeniem. Możemy przypuszczać, że wiadomość, która rzekomo została do nas wysłana we wspomnianym terminie, została zapisana w skrzynce mailowej urzędu, na przykład jako wersja robocza. Może nadawca nie nacisnął przycisku ,,wyślij”, a może to zwyczajna prowokacja i narażanie redakcji na utratę dobrego wizerunku?

W związku z zaistniałą sytuacją, redakcja 6 września skontaktowała się z burmistrzem Józefem Rzepką. Poprosiliśmy o zrzut ekranu przedmiotowej wiadomości, łącznie z datą wysłania. Dowodu potwierdzającego ,,mijanie się z prawdą” redakcji nie otrzymaliśmy.

Ponadto, analizując odpowiedzi burmistrza Józefa Rzepki w rzekomo wysłanym mailu, jak czytamy, na żadne z zadanych przez nas pytań drogą mailową (na życzenie burmistrza), nie otrzymaliśmy konkretnych odpowiedzi. Każda z nich odsyła nas do innych instytucji, czy osób. Nie wiemy dziś, czy wynika to z niewiedzy burmistrza, co do tematyki spraw jakie poruszyliśmy w imieniu mieszkańców, czy też braku woli. Jesteśmy zdania, że burmistrz jest reprezentantem gminy, ponosi odpowiedzialność za pracę wszystkich podległych jednostek, dlatego powinien być najbardziej odpowiednią osobą do udzielania odpowiedzi na pytania, które zadaliśmy.

Pozostawiamy to ocenie mieszkańcom gminy Brzozów.

2_9

 

3

 

Redakcja Brzozów24.pl

10-09-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: