REKLAMA

Kompletnie pijany pojechał na zakupy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Czujnością i odpowiedzialnością wykazał się mieszkaniec powiatu sanockiego, który uniemożliwił pijanemu kierowcy volkswagena dalszą jazdę i odebrał mu kluczyki. 58-latek, siedzący za kierownicą auta, miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Przyjechał do jednego ze sklepów w Grabownicy Starzeńskiej, by kupić alkohol. Gdy mu go nie sprzedano, chciał pojechać do innego. Na szczęście w porę został zatrzymany.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 18. To wówczas brzozowscy policjanci zostali powiadomieni o nietrzeźwym mężczyźnie, który znajdował w jednym ze sklepów na terenie Grabownicy Starzeńskiej. Przyjechał on do sklepu autem i próbował kupić alkohol. Skierowani na miejsce funkcjonariusze, w trakcie dojazdu otrzymali informację, że mężczyzna kierując volkswagenem, jadzie w stronę drugiego sklepu w tej samej miejscowości.

Funkcjonariusze szybko zauważyli samochód opisywany w zgłoszeniu. Przy volkswagenie znajdował się zgłaszający, który już odebrał kluczyki kierowcy, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Od kierującego wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomat wskazało, że 58-latek miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Z relacji świadka wynikało, że 58-latek chciał kupić alkohol, jednak ze względu na jego stan nietrzeźwości, odmówiono mu sprzedaży. W związku z tym mężczyzna wsiadł do swojego samochodu i pojechał w kierunku drugiego sklepu. Na szczęście zgłaszający widząc to, nie przeszedł obok tego obojętnie. O wszystkim poinformował policjantów i gdy tylko nadarzyła się okazja, odebrał kierowcy kluczyki i przekazał je mundurowym.

58-latek nie posiadał przy sobie prawa jazdy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Reagujmy, gdy pijany wsiada za kierownice i nie pozwólmy na to. Pamiętajmy, że pijany kierowca, to potencjalne zagrożenie dla wszystkich użytkowników dróg.

KPP Brzozów

16-12-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)