REKLAMA

Jaś Wędrowniczek zaprasza: Piotr Wnuk – Indochiny

RYMANÓW / PODKARPACIE. Piotr Wnuk, był naszym gościem rok temu, zabrał nas wtedy niezwykłą wyprawę do Laosu. Tym razem, bogatszy o kolejne, podróżnicze przygody pokarze nam niezwykły, jakże odmienny od naszego świat – Indochiny. Piotr w tym roku za tą prezentację, otrzymał tytuł Najlepszego Prelegenta Wrocławskiego Festiwalu Podróżniczego – Równoleżnik Zero.

Piotr lubi dzielić się z publicznością, swoją pasją poznawania świata a fascynacją Indochinami w szczególności. Chętnie bierze udział w licznych spotkaniach, dzięki temu możemy przenieść się wraz z nim w miejsca bardzo odległe, poznać nie tylko niezwykłe piękno przyrody i krajobrazy ale też zobaczyć prawdziwe oblicze tych egzotycznych dla nas krajów. Dowiedzieć się wiele o realnych problemach i zagrożeniach z jakimi można się tam spotkać.

W czasie spotkania w „Jasiu Wędrowniczku” będzie opowiadał o swoich dwóch wyprawach do Indochin – Wietnamu, Laosu, Kambodży oraz Birmy. Pierwsza trwała prawie cztery miesiące i zakończyła się w 2016 r. Druga, trwała trzy miesiące i zakończyła się w tym roku. Podczas pierwszej podróży przejechał około 20 tysięcy kilometrów lokalnym transportem (autobusy i pociągi), autostopem, motorem oraz rowerem. I wiele kilometrów przebył piechotą.

Będzie opowiadał o swoich przygodach jak też o rzeczach istotnych, ważnych, trudnych i bardzo często przez to niepopularnych. Postara się spróbować przybliżyć dominującą w tym rejonie świata religię jaką jest buddyzm oraz bardzo mocno zakorzeniony animizm.

Ale przede wszystkim będzie to opowieść o tych wszystkich wspaniałych rzeczach, których udało mu się doświadczyć podczas podróży. O wspaniałych, bezinteresownych, ciężko pracujących ludziach. O zjawiskowej, dzikiej naturze. O wspaniałej jakże odmiennej architekturze. A także o towarzyszącej mu na każdym kroku odmienności od tego co znane i pozostawione tutaj u siebie na miejscu.

Z pewnością warto być razem z nami w ten wyjątkowy, listopadowy wieczór.

WIELKIE WYPRAWY
PIOTR WNUK – INDOCHINY
20 listopada 2019 (środa) – godz. 18.30

WSTĘP: Dorośli: 10 zł/osoba
Dzieci i młodzież szkolna – gratis!

https://tvn24bis.pl/pokaz-nam-swiat,151,m/zjawiskowa-wyspa-na-oceanie-atlantyckim-na-szczescie-nie-jest-jeszcze-tak-popularna,969614.html
https://tvn24bis.pl/pokaz-nam-swiat,151,m/laos-oczami-podroznika-sa-rejony-niezadeptane-przez-turystow,836572.html

ZAPRASZAMY!

materiały nadesłane

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)