REKLAMA

Groźne zdarzenia z udziałem jednośladów. Ucierpiało dwóch 17-latków (FOTO)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Dwa groźne zdarzenia z udziałem jednośladów. Dwie osoby poszkodowane trafiły do szpitala.

 

Od piątku do niedzieli na terenie powiatu brzozowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których ucierpieli kierowcy jednośladów. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i przypomina, że cykliści są pełnoprawnymi uczestnikami ruch drogowego i przysługują im takie same uprawnienia, jak innym kierowcom.

W piątek około godz. 16, na ul. 3 Maja w Brzozowie doszło do groźnego zdarzenia z udziałem motocyklisty. Skierowani na miejsce policjanci wstępnie ustalili, że kierująca oplem włączała się do ruchu, wyjeżdżając na drogę główną, jadąc w kierunku centrum Brzozowa nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motocyklem honda, który jechał w kierunku Sanoka. Wskutek zderzenia się pojazdów, 17-latek kierujący jednośladem doznał obrażeń i karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala.

Do drugiego wypadku doszło wczoraj po godz. 16, w miejscowości Niebocko. Pracujący na miejscu zdarzenia funkcjonariusze wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem passatem, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście jadącemu w kierunku Grabownicy Starzeńskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 17-latek kierujący yamahą nie miał włączonych świateł mijania. W wyniku tego zdarzenia ranny kierowca jednośladu trafił do szpitala.

Na miejscu zdarzenia interweniowali policjanci, strażacy-ochotnicy, strażacy z KP PSP Brzozów oraz załoga karetki pogotowia.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzeń sporządzili stosowną dokumentację, która pozwoli na ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności obu wypadów.

Szybciej zapadający zmrok znacznie ogranicza widoczność utrudnia jazdę. Dlatego policja apeluje do kierowców o większą ostrożność i czujność na drodze. Przypominamy również, że kierowcy jednośladów są takimi samymi uczestnikami ruchu, jak inni kierowcy i przysługują im takie same uprawniania.

 

KPP Brzozów/red.

 

18-11-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)