REKLAMA

Jak uniknąć wypadków podczas ferii?

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Za nim jeszcze rozpoczęły się ferie policjanci spotkali się z uczniami szkół z terenu powiatu brzozowskiego, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, główny nacisk w swojej prelekcji kładli na zagrożenia płynące z zimowych zabaw. Mundurowi zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci.

Od poniedziałku dzieci z terenu województwa podkarpackiego rozpoczęły swoje upragnione ferie. Zanim jednak to się stało, policjanci spotykali się z uczniami szkół, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkania odbywały się w pierwszym tygodniu lutego, bezpośrednio przed feriami, na terenie całego powiatu brzozowskiego. Dzielnicowi oraz funkcjonariusze z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie prowadzili w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” pogadanki, których podstawowym celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na tematykę związaną z ich bezpieczeństwem, zwłaszcza podczas zimowych zabaw na śniegu. Ponadto funkcjonariusze przekazywali informacje na temat konkursu „Stok nie jest dla bałwanów”.

Funkcjonariusze podczas lekcji profilaktyczno-prewencyjnej przypominali dzieciom o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, w jakich miejscach można zjeżdżać na sankach, czy jeździć na łyżwach. Funkcjonariusze przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi. Mówili również o zagrożeniach płynących z sieci.

W ramach spotkań dzieci uświadomiły sobie to, że nie tylko policjanci dbają o ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zależy ono od nich samych.

KPP Brzozów

13-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)