I miejsce i Puchar dla zawodniczki Sagit z Humnisk

SPORT / ŁUCZNICTWO. W dniach 29-30 czerwca 2013r w Warszawie odbył się  XXX  Międzynarodowy Memoriał im. Ireny Szydłowskiej w Łucznictwie, w którym wystartowało 173 zawodników i zawodniczek z Polski ,Rosji, Litwy, Białorusi  i Ukrainy.

W zawodach tych wystartowała zawodniczka ŁKS Sagit z Humnisk Aleksandra Ryba, która wchodzi w skład kadry narodowej w kategorii seniorka. Ola nie może startować we wszystkich zawodach ponieważ studiuje w Warszawie na Politechnice i starty w zawodach kolidują z nauką.

Po kwalifikacjach z wynikiem 1230 pkt Aleksandra Ryba zajmowała 8 miejsce. W niedzielę zostały rozegrane pojedynki gdzie zawodniczka klubu Sagit kolejno pokonała w setach następujące zawodniczki: Maję Stryjecką-REJMER z klubu Marymont Warszawa 6:4, Małgorzatę Sobieraj z klubu Sokół Radom 6:0, Paulinę Tyszko z klubu Marymont Warszawa 6:2 i w walce o I miejsce pokonała Adriannę Żurańską z klubu Unia  Pielgrzymka 7:1 zdobywając złoty medal i Puchar.

Jest to piękny sukces na zawodach międzynarodowych zawodniczki klubu Sagit, którą trenuje Jacek Ryba.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, firmom- Elektromontaż Rzeszów,  Polikat , PGNiG , Elan z Brzozowa, Bank PBS O/ Brzozów bez ich wsparcia nie było by sukcesów.