REKLAMA

GMINA BRZOZÓW. Trwa nabór na usługi wspierające seniorów

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Burmistrz Brzozowa zaprasza mieszkańców Gminy Brzozów powyżej 60-tego roku życia do udziału w projekcie „Bezpiecznie we własnym domu – usługi sąsiedzkie i teleopiekuńcze” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa VIII Integracja społeczna; Działanie 8.3 Zwiększenie dostępu do usług społecznych i zdrowotnych.

Do projektu mogą przystąpić osoby potrzebujące wsparcia w codziennym funkcjonowaniu, które ze względu na stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożnością samodzielnego wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Wsparcie polega na świadczeniu niezbędnej pomocy przez osobę z najbliższego otoczenia wskazaną przez samego zainteresowanego, w wymiarze 30 godzin miesięcznie przez okres dwóch lat. Osoba świadcząca pomoc sąsiedzką zatrudniona zostaje przez burmistrza Brzozowa na podstawie umowy cywilno prawnej.

Projekt obejmie wsparciem 35 osób, w tym dla 20 przyznane zostaną dodatkowo wodoodporne, nowoczesne opaski monitorujące stan zdrowia klienta, wyposażone w GPS pozwalający zlokalizować użytkownika w przypadku niekontrolowanego oddalenia od miejsca pobytu, detektor upadku sygnalizujący konieczność udzielenia pomocy. Opaska podłączona jest do całodobowego monitoringu prowadzonego przez  wykwalifikowany zespół, który w razie potrzeby nawiązuje za pomocą opaski kontakt głosowy z użytkownikiem lub  wzywa niezbędną pomoc.

Zgłoszenia są przyjmowane w trybie ciągłym przez Urząd Miejski w Brzozowie, Wydział Spraw Społecznych w godzinach pracy urzędu.

Dodatkowych informacji można uzyskać pod nr telefonu 13 306 10 90 lub 13 306 10 64.

Poniżej Regulamin projektu oraz niezbędne dokumenty rekrutacyjne.

Regulamin

załącznik nr 1 – formularz rekrutacyjny

załącznik nr 2 – zaświadczenie lekarskie

załącznik nr 3 – deklaracja wyboru opiekuna

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

GMINA BRZOZÓW. Zaproszenie do wyjazdu na VIII Międzynarodowe Senioralia w Krakowie

Szkolenia dla seniorów z Gminy Brzozów

1

źródło: serwis internetowy Gminy Brzozów

20-08-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)