REKLAMA

#Gaszynchallange i kolejni nominowani. Starostwo podjęło wyzwanie! (FILM)

|

#Gaszynchallange i kolejni nominowani. Starostwo podjęło wyzwanie! (FILM)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Chęć pomocy, dobre serce i duża empatia łączy tysiące ludzi biorących udział w akcji #GaszynChallenge. Do tego grona dołączyli Pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Urzędnicy, nominowani przez pracowników Urzędu Miejskiego w Brzozowie, wykonali serię pompek i przysiadów dla małej Darii Szepietowskiej, chorującej na rdzeniowy zanik mięśni.

Geneza akcji jest co najmniej niecodzienna. Wszystko zaczęło się od strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gaszyna, który rozpoczął charytatywny challenge dla walczącego z chorobą Wojtusia.

Wyszedłem przed dom, postanowiłem nagrać krótki film, wpłaciłem oczywiście pieniążki dla Wojtusia, po czym wykonałem 10 pompek i nominowałem kolejnych 5 osób – tłumaczył Marcin Topór z Ochotniczej Straży Pożarnej w Gaszynie. Ruszył efekt kuli śnieżnej i akcja szybko objęła swym zasięgiem cały kraj. Jej założenia są bardzo proste. W ramach nominacji trzeba wykonać ćwiczenie i wpłacić minimum 5 zł/10 zł na konto akcji. W ten sposób zebrano pieniądze na warty 9 mln zł lek dla chłopca. Akcja wciąż jednak trwa i dedykowana jest kolejnym potrzebującym dzieciom.

gaszyn1

Pracownicy Starostwa podjęli challange w ramach pomocy dla Darii Szepietowskiej.

Robimy co w naszej mocy, żeby zdążyć i uratować córeczkę. Z USA dostaliśmy już kosztorys terapii genowej – jedynego sposobu, by powstrzymać postęp choroby. Niestety, to najdroższe leczenie świata. Mamy tylko kilka miesięcy, by zebrać potrzebną kwotę.  Pomimo prognoz, które każą nam się bać o powodzenie zbiórki, wierzymy, że zdarzy się cud. Żyjemy tą wiarą, bo to ona pozwala nam każdego dnia walczyć o życie naszej córeczki, mimo wszystkich przeciwności losu – zapewniają rodzice dziewczynki.

Każdy, kto chciałby pomóc, może to zrobić za pomocą portalu siepomaga.pl/Daria.

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Brzozowie z przyjemnością dołączają do grona ludzi o dobrych sercach. Zebraliśmy pieniądze, a dzisiaj ćwiczymy dla maleńkiej Darii. Dołączamy do wszystkich, którzy chcą pomóc tej maleńkiej istotce. Niech dobro płynie z południa na północ. Z Brzozowa do Gdańska – podkreślała Sekretarz Powiatu Ewa Tabisz.

Płomień pomocy dla Darii jest niesiony dalej. W ramach kontynuacji nominowani zostali pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Brzozowie oraz Banku Pekao S.A. w Brzozowie.

Podsumowując inicjatywę można powiedzieć, że jedni robili pompki, inni przysiady, a wszyscy wsparli akcję finansowo. Doceniajmy zatem dobre chęci, cenne inicjatywy i wrażliwe serce. Pamiętajmy, że mówiąc o akcjach charytatywnych, puenta jest jedna. Zawsze warto pomagać – podsumowują uczestnicy wyzwania.

ZOBACZ TAKŻE: Charytatywna akcja. Urzędnicy pompowali dla małej Darii (VIDEO)

źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie

14-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)