REKLAMA

Erasmus+. Brzozowscy uczniowie w Portugalii! (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. W dniach 15 – 22 stycznia 2022 roku odbyła się kolejna mobilność uczniów i nauczycieli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w ramach realizowanego przez szkołę programu Erasmus+ : „Lokalne rozwiązania dla globalnych wyzwań.” Tym razem partnerzy projektu, a zatem uczniowie i nauczyciele z Rumunii, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Litwy i Polski spotkali się w słonecznej Portugalii.

06_7

W trakcie tygodniowego pobytu na Półwyspie Iberyjskim młodzież kontynuowała prace projektowe związane z zakładanymi przez siebie wirtualnymi firmami produkującymi i promującymi lokalne produkty, a także, dzięki realizacji projektu w środowisku międzynarodowym, rozwijała swoje kompetencje językowe i międzykulturowe.

Korzystając z uprzejmości gospodarzy oraz czasu wolnego, którym dysponowali, młodzież miała szansę zwiedzić Porto oraz okoliczne miasta i miasteczka, wśród których znalazły się m. in. Braga, Guimares, Lousado czy Familicao.

Projekt, w którym biorą udział uczniowie ILO, finansowany jest przez Unię Europejską oraz realizowany w ramach programu Erasmus+, sektor Edukacja szkolna, Akcja 2: Partnerstwa strategiczne, projekt: Współpraca szkół (KA229).

To już czwarta mobilność w ramach tego projektu, natomiast w niedalekiej przyszłości, ponieważ już pod koniec marca, spodziewamy się przyjazdu naszych partnerów do Polski, zaś w maju czeka nas podróż na Majorkę, gdzie projekt będzie miał swój finał.

Zapraszamy do szczegółowej relacji z wyjazdu, która znajduje się na stronie internetowej I LO po linkiem: Relacja z wyjazdu-Portugalia | I Liceum Ogólnokształcące im.Króla Kazimierza Wielkiego (edupage.or.

źródło: Starostwo Powiatowe w Brzozowie


01-02-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: