REKLAMA

Czy Polska powinna pomagać militarnie Ukrainie?

POLSKA. Rośnie napięcie związane z sytuacją na granicy Ukrainy i Rosji. – Żadnych złudzeń i pełne wsparcie Ukrainy – napisał na Twitterze premier Mateusz Morawiecki, w zdecydowany sposób prezentując stanowisko polskiego rządu w sprawie konfliktu za naszą wschodnią granicą. Wydaje się, że Morawiecki nie zamierza poprzestawać na słowach publikowanych w mediach społecznościowych. Jak podaje serwis DoRzeczy.pl, jeszcze w tym tygodniu ogłoszony może zostać nowy, trójstronny sojusz łączący Polskę, Wielką Brytanię i Ukrainę.

Rewelacje na temat ewentualnego zawarcia nowego sojuszu w czasie, kiedy wielu ekspertów każe spodziewać się ataku Rosji na Ukrainę w każdym momencie, podaje ukraiński oddział BBC.

Ma to być sojusz polityczny, nastawiony na utrzymanie bezpieczeństwa, w którego skład wchodziłaby Polska, Wielka Brytania i Ukraina. Informacja o jego oficjalnym zatwierdzeniu może być podana w najbliższym czasie.

Źródła zbliżone do rządu w Kijowie przekazały, że w tym tygodniu do stolicy Ukrainy może przybyć premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson. Wiadomo też, że wizytę w Kijowie złoży 1 lutego premier Mateusz Morawiecki. Według BBC, może to być związane z ogłoszeniem powstania nowego sojuszu – czytamy w DoRzeczy.pl.


grafika poglądowa

Jako najpilniejsze cele trójstronnego porozumienia podaje się zapewnienie bezpieczeństwa i przeciwdziałanie zagrożeniu ze strony Rosji. Szefowie rządów mają również opracować plan na rzecz bezpieczeństwa w Europie. – Tworzenie nowej osi Londyn-Warszawa-Kijów odbywa się także w tle dostarczania broni na Ukrainę przez Wielką Brytanię – podaje BBC.

Co Państwo myślicie na temat stanowiska polskiego rządu? Jeszcze kilka dni temu, przedstawiciele decydentów odmawiali odpowiedzi na pytania dziennikarzy o konkrety związane z udzielaną Ukrainie pomocą. Dziś, Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego przekazał już w sposób bezpośredni, że w obliczu narastającego napięcia na granicy z Rosją, Polska zaoferowała Ukrainie przekazanie kilkudziesięciu tysięcy sztuk „amunicji defensywnej”. Czy to zwiastuje zmianę nastawienia rządzących do konfliktu, którym żyje cały świat?

Przede wszystkim, czy Państwa zdaniem, Polska powinna pomagać militarnie Ukrainie? Zapraszamy do dyskusji.

źródło: Red., DoRzeczy.pl

31-01-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: