REKLAMA

„Dzień dziecka” z brzozowskimi policjantami

Brzozowscy policjanci odwiedzili dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze wręczyli podopiecznym dużego policyjnego misia i skromne upominki. Mundurowi przekazali również pieniądze, które zostały zebrane ze sprzedaży policyjnego kalendarza, którego celem wydania była pomoc dzieciom. Ten dzień był dla wszystkich niezapomnianym przeżyciem.

Wczoraj z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka, brzozowscy policjanci odwiedzili dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi. Funkcjonariusze wręczyli podopiecznym na pamiątkę tej wizyty dużego policyjnego misia i drobne upominki. Ponadto w ramach tego spotkania asp. szt. Józef Bąk – przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Rzeszowie przekazał na ręce siostry dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Starej Wsi pieniądze, które zostały zebrane ze sprzedaży policyjnego kalendarza. Zebrana kwota – 7350 zł została ofiarowana dzieciom z okazji ich zbliżającego się święta.

Pomysł wydania takiego kalendarza powstał z inicjatywy policjantek Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie, które aktywnie włączyły się w to przedsięwzięcie. Jego najważniejszym celem była zbiórka środków finansowych i przekazanie ich dla dzieci. Wykorzystane w nim fotografie promują zawód i pracę policjanta. Wizerunku swojego udostępniły w nim, nie tylko brzozowskie funkcjonariuszki, ale również policjantki z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie.

W przedsięwzięcie to włączyli się również emerytowani policjanci Kazimierz Barański i Jan Kłak, którzy wykonali profesjonalne zdjęcia. Dwanaście z nich zostało wybranych i zdobią kartki naszego kalendarza na 2019 rok.

To spotkanie wypełnione było wieloma atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tą okazję. Część artystyczno-muzyczną wykonała Zofia Drozd i Emilia Pietruszka – uczennice Szkoły Podstawowej w Rogach. Dziewczynki przygotowały piękny repertuar i wyśpiewując go w rytm muzyki, umiliły pobyt wszystkich uczestników spotkania.

Największą atrakcją, a zarazem zaskoczeniem, okazał się dla dzieci ogromny policyjny „żywy” miś. Znaleźli się odważni, którzy chcieli się do niego przytulić.

Dzieci z bliska obejrzały policyjne samochody zaparkowane przed budynkiem. Znalazło się wielu ochotników, którzy chcieli wsiąść do radiowozów i założyć policyjną czapkę.

Przebiegające w bardzo miłej atmosferze spotkanie zakończyło się wspólnym pamiątkowym zdjęciem. Dzieci w ramach wdzięczności wręczyły policjantom aniołki. Ten dzień z pewnością był dla nich wyjątkowy i na długo pozostanie w pamięci.

KPP Brzozów

31-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)