REKLAMA

Czy w Brzozowie powstaną strefy płatnego parkowania? (FILM, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj brzozowscy radni spotkali się na połączonym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej. Posiedzeniu z udziałem burmistrza Józefa Rzepki i jego najbliższych współpracowników, przewodniczył Edward Sabik. W pierwszej części radni dyskutowali nt. przygotowania miejsc parkingowych na terenie Brzozowa i możliwości wprowadzenia w przyszłości strefy płatnego parkowania.

Informacje oraz symulacje w tej sprawie przedstawił naczelnik wydziału gospodarowania nieruchomościami i infrastruktury UM Piotr Zgłobicki. Podczas dyskusji radni w większości wyrażali opinię, że wprowadzenie opłat za parkowanie jest nieuniknione. Wymaga to jednak odpowiednich przygotowań.

Rada wyraziła zdanie, że należy przeanalizować utworzenie płatnych parkingów na placu za kościołem parafialnym i przy ul. Piastowej, poniżej zakładu pogrzebowego, a w perspektywie – także i w rynku (po wygaśnięciu trwałości projektu rewitalizacji).

Po przerwie radni zajęli się analizą spraw związanych z działalnością gminnych jednostek oświatowych. Dyr. Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Brzozowie Józef Baran przedstawił prezentację ilustrującą analizę finansową i organizacyjną placówek oświatowych zarządzanych przez gminę. Dyskusję w tej dziedzinie zdominowały możliwości dokonania jakichkolwiek oszczędności w rosnących wydatkach na budżetowych na oświatę, spowodowanych gł. niewydolnym systemem finansowania oświaty w naszym kraju i przerzucaniem tego ciężaru na samorządy.  Na zakończenie radni zajęli się sprawami bieżącymi, poruszając m.in. tematykę budowy chodników, oświetleniem ulicznym, utrzymaniem dróg, sprawami ochrony środowiska. Otrzymali również do zapoznania się projekty uchwał wspierających inwestorów, zamierzających związać się z naszą gminą.

O problemie braku wystarczającej ilości miejsc parkingowych w Brzozowie mówili przed naszą kamerą mieszkańcy.

SONDA: ,,Idę do ratusza, a musiałem stanąć koło szpitala”. Czy w Brzozowie trudno znaleźć miejsce do zaparkowania? (FILM)

źródło: Red., Serwis internetowy Gminy Brzozów, autor: DK

23-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
czy-w-brzozowie-powstana-strefy-platnego-parkowania-film-zdjecia-00e7ts