REKLAMA

Burmistrz z wizytą opłatkową w Domu Polskim na Ukrainie (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dn. 20 stycznia br. delegacja z gminy Brzozów na czele z burmistrzem Brzozowa Józefem Rzepką, pracownikami UM oraz radnymi i kapelą ludową Przysietczanie wzięła udział w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym przez Towarzystwo Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej oddział w Samborze w prowadzonym przez tę organizację Domu Polskim.

Na zaproszenie odpowiedzieli również Konsul RP we Lwowie Krzysztof Jachowicz, dziekan samborskiego dziekanatu, proboszcz parafii pw. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela ks. Andrzej Kurek, s. Elżbieta ze Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi, dyrektor Polskiej Sobotniej Szkoły im. Jana Pawła II w Samborze Krystyna Husarz wraz z gronem pedagogicznym, prezes TKPZL oddział w Żółkwi – Helena Zawierucha oraz prezes TKPZL w Łanowicach Walery Tracz, poprzedni prezesi TKPZL w Samborze, zespół „Raj”, członkowie zarządu i Towarzystwa.

Przyjęcie zaproszenia przez delegację z Brzozowa wynika z umowy o partnerstwie i współpracy na niwie kulturalnej, społecznej i sportowej z Samborem. Łamanie się opłatkiem, czytanie fragmentu Pisma św. i wspólne kolędowanie z kapelą Przysietczanie wprowadziło radosną, życzliwą i prawdziwie rodzinną atmosferę. Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka przyłączył się do życzeń mieszkającym na ziemi samborskiej Polakom: – U progu nowego roku, w okresie świątecznym, przyjmijcie najlepsze życzenia zdrowia i pomyślności. Życzę Wam spokoju i radości. Niech w nowym roku Boże Dziecię błogosławi wszystkim Waszym zamierzeniom. Wyraził także swoją wdzięczność za zaproszenie i uznanie dla działań podejmowanych przez TKZPL na rzecz podtrzymywania polskich tradycji, kultury i krzewienie wartości patriotycznych wśród najmłodszej Polonii.

fot. TKZPL w Samborze

źródło: Serwis internetowy Gminy Brzozów / autor: ET

24-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: