REKLAMA

Burmistrz Szymon Stapiński w Aktualnościach o sytuacji gminy po restrukturyzacji w Banku PBS (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Szymon Stapiński w debacie w TVP 3 Rzeszów mówił o sytuacji gminy po przymusowej restrukturyzacji w Banku PBS w Sanoku.

21 stycznia o 17:30 w studio TVP3 Rzeszów Szymon Stapiński, burmistrz Brzozowa, mówił o sytuacji gminy Brzozów po przymusowej restrukturyzacji w Banku PBS w Sanoku.

Clipboard04

Co prawda gmina Brzozów nie korzysta od jakiegoś czasu z rachunku w PBS, natomiast czyniły to inne samorządy. Straty niestety są olbrzymie.

Przypomnijmy, że wiele samorządów z Podkarpacia swoje konta ulokowała włąśnie w PBS. PO przymusowej rerstrukturyzacji banku niestety nie odzyskają wszystkich środków. Te samorządy mają do piątku, 24 stycznia, czas na dostarczenie do wojewody informacji, jakie kwoty zostaną zablokowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Wojewoda ma u premiera „powalczyć” o wsparcie.

Wiadomo, że na konta Nowego Banku BFG zostaną przetransferowane środki w wysokości 57,4%, Blisko 43% pieniędzy pokryje pozostałą cześć strat PSB-u. Zaległości Podkarpackiego Banku Spółdzielczego wynoszą około 180 mln zł. 100 mln złotych zapewnił Nowy Bank Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Według informacji przekazanych przez wojewodę około 30 samorządów miało rachunki bankowe w Podkarpackim Banku Spółdzielczym.

ZOBACZ VIDEO Z BURMISTRZEM BRZOZOWA SZYMONEM STAPIŃSKIM –  AKTUALNOŚCI 21 STYCZNIA 17.30

Clipboard02_13

film/foto: TVP 3 Rzeszów/zrut ekranu Aktualności

23-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: