REKLAMA

Burmistrz Brzozowa z absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku (FILM, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu w 2017 roku. W głosowaniu 17 radnych było za, 3 przeciw, a 1 wstrzymał się od głosu. – Bardzo się cieszę, że większość radnych doceniła naszą pracę. Przed nami kolejne wyzwania związane z realizacją inwestycji i rozwojem gminy Brzozów – powiedział tuż po sesji Józef Rzepka.

Jeszcze przed głosowaniem nad absolutorium, omawiano sprawozdanie z realizacji planu finansowego gminy Brzozów w 2017 roku oraz formalno-prawną opinię o budżecie sporządzoną przez Regionalną Izbę Obrachunkową. Za zatwierdzeniem sprawozdania finansowego głosowało 17 radnych, 1 był przeciw, 1 wstrzymał się od głosu. Dwóch członków rady nie wzięło udziału w głosowaniu.

Z kolei przy podejmowaniu decyzji o absolutorium, ponownie 17 radnych było za, 3 przeciw, zanotowano 1 głos wstrzymujący.

Ponadto Rada Miejska wysłuchała sprawozdania z  realizacji rocznego programu współpracy gminy Brzozów z organizacjami pozarządowymi  i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. Rada zadecydowała też o sprzedaży nieruchomości w drodze przetargu i wprowadzeniu zmian w wieloletniej prognozie finansowej oraz tegorocznym budżecie gminy Brzozów. Sesję zakończyły interpelacje i zapytania radnych oraz wolne wnioski, które wnieśli obecni na sali mieszkańcy gminy. Tę część zdominowała tematyka transportowa: stanu dróg (m.in. na brzozowskiej Jakli) oraz lokalizacji przystanku autobusowego w Grabownicy Starzeńskiej.

RETRANSMISJA #1 – Sprawozdanie z wykonania planu finansowego oraz głosowanie nad absolutorium

RETRANSMISJA #2 – Zapytania i interpelacje radnych i odpowiedzi
RETRANSMISJA #3 – Wolne wnioski i odpowiedzi

1Foto: Gmina Brzozów / DK

źródło: Red., serwis internetowy gminy Brzozów / autor: DK

24-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)