Budujemy dwuetapowo, czyli szybciej we własnym domu!
30-11-2018
Udostępnij ten artykuł znajomym:
Tagi: budowa domu, projekt domu, projekty domów
Co zrobić, żeby wprowadzić się do własnego domu w jak najkrótszym czasie? To pytanie zadaje sobie chyba każdy inwestor. Najczęstszy kierunek przeprowadzek do własnego domu odbywa się ze zbyt ciasnych i dających niewielkie poczucie swobody mieszkań. Blok, kamienica, czy nawet apartamentowiec nigdy nie zaoferuje swoim mieszkańcom tyle prywatności i spokoju, co nawet najmniejszy dom na zacisznej działce pod miastem, czy na wsi. Najszybciej przejść „na swoje” realizując inwestycję dwuetapowo, a więc wykańczając najpierw kompletny parter, a w miarę możliwości finansowych i czasu, poddasze.
rzut parteru Dom przy Modrzewiowej 12
Stawiając na gotowe projekty domów z dodatkowym pokojem na parterze, tak na prawdę, pod względem powierzchni, wybieramy mieszkanie, podobne do typowego, oferowanego w najczęstszych ofertach deweloperskich. Salon z aneksem kuchennym i sypialnia, a do tego łazienka, to najbardziej powszechny standard mieszkań, zarówno w starszych blokach, jak i w nowym budownictwie. Budując dwuetapowo, już po wykończeniu parteru osiągamy to, co mieliśmy w mieszkaniu. Dom, nawet z samym parterem, to jednak o wiele więcej. Nie zapominajmy o tym, co najważniejsze, czyli o swobodzie, którą daje działka. Poza ewidentnymi zaletami ogrodu dochodzą nam jeszcze kotłownia, w której zawsze można wygospodarować dodatkowe miejsce, garaż, czy pomieszczenie gospodarcze.
Wybierając parter z dodatkowym pokojem zyskujemy zatem bardzo ważną możliwość szybszego wprowadzenia się do własnego domu. Poddasze może zostać wykończone w odpowiednim dla nas momencie.
Takie rozwiązanie niesie ze sobą oczywiście konieczność ograniczenia powierzchni salonu, co dla niektórych może być nie do zaakceptowania. Wszystko zależy, tak naprawdę, od podziału budżetu i możliwości finansowych. Jeśli ktoś nastawia się na szybką przeprowadzkę do nowego domu i chce zamieszkać u siebie, choćby w nie wykończonym całościowo domu, wybiera zazwyczaj opcję z dodatkowym pokojem. Z drugiej strony Ci, których nie goni czas i mają zgromadzone odpowiednie fundusze na to, by spokojnie doprowadzić inwestycję do końca, mogą wybrać dużą otwartą przestrzeń pobytu dziennego, kosztem podatkowej sypialni na parterze.
rzut parteru Dom przy Alabastrowej 36
Wybór gotowego projektu domu, w przypadku domów z poddaszem użytkowym, to zawsze, w dużej mierze, wybór pomiędzy tymi dwoma wariantami. Jest to sprawa zazwyczaj określana przez sytuację, zarówno rodzinną, jak i finansową.
Jeśli chodzi o cenę projektu, to nie ma różnicy między dwoma zaprezentowanymi wariantami. Nie różnią się też znacząco koszty budowy porównywanych domów.
Gotowe projekty domów z dodatkowym pokojem to na pewno większa możliwość wyboru i szybsza perspektywa zamieszkania u siebie.
Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane
Tagi: budowa domu, projekt domu, projekty domów
UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to)