REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Norbert Huber siatkarskim mistrzem Europy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Pochodzący z Humnisk Norbert Huber siatkarskim mistrzem Europy juniorów. Polscy reprezentanci z naszym krajanem w pierwszej szóstce przeszli przez turniej w Bułgarii jak burza, wygrywając wszystkie mecze. W finale rozprawili się z Ukrainą 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12).

Norbert Huber

Norbert Huber

 

W fazie grupowej Polacy pokonali kolejno: Francję 3:2, Ukrainę 3:0, Niemcy 3:0, Słowenię 3:1, Bułgarię 3:0. W półfinale zwyciężyli obrońcę tytułu sprzed dwóch lat, Rosję 3:1, zaś w pojedynku decydującym o złocie po raz drugi w tych mistrzostwach uporali się z Ukraińcami, którzy w półfinale okazali się lepsi od Włochów (3:2). Polscy siatkarze powrócili na juniorski tron w Europie po 20 latach przerwy. W zespole z roku 1996 grali między innymi Piotr Gruszka, czy Krzysztof Ignaczak, którzy w kolejnych latach zrobili wielką karierę w seniorskiej siatkówce.

 

 

Kadra Polski na Euro 2016 w Bułgarii: rozgrywający – Łukasz Kozub, Łukasz Rajchelt, atakujący – Jakub Ziobrowski, Damian Domagała, środkowi – Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, przyjmujący – Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, libero – Mateusz Masłowski. Trenerzy: Sebastian Pawlik, Maciej Zendeł.

Starostwo Powiatowe Brzozów

12-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: