REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Norbert Huber siatkarskim mistrzem Europy

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Pochodzący z Humnisk Norbert Huber siatkarskim mistrzem Europy juniorów. Polscy reprezentanci z naszym krajanem w pierwszej szóstce przeszli przez turniej w Bułgarii jak burza, wygrywając wszystkie mecze. W finale rozprawili się z Ukrainą 3:1 (29:27, 25:21, 21:25, 25:12).

Norbert Huber

Norbert Huber

 

W fazie grupowej Polacy pokonali kolejno: Francję 3:2, Ukrainę 3:0, Niemcy 3:0, Słowenię 3:1, Bułgarię 3:0. W półfinale zwyciężyli obrońcę tytułu sprzed dwóch lat, Rosję 3:1, zaś w pojedynku decydującym o złocie po raz drugi w tych mistrzostwach uporali się z Ukraińcami, którzy w półfinale okazali się lepsi od Włochów (3:2). Polscy siatkarze powrócili na juniorski tron w Europie po 20 latach przerwy. W zespole z roku 1996 grali między innymi Piotr Gruszka, czy Krzysztof Ignaczak, którzy w kolejnych latach zrobili wielką karierę w seniorskiej siatkówce.

 

 

Kadra Polski na Euro 2016 w Bułgarii: rozgrywający – Łukasz Kozub, Łukasz Rajchelt, atakujący – Jakub Ziobrowski, Damian Domagała, środkowi – Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Dawid Woch, przyjmujący – Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Sławomir Busch, Szymon Jakubiszak, libero – Mateusz Masłowski. Trenerzy: Sebastian Pawlik, Maciej Zendeł.

Starostwo Powiatowe Brzozów

12-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)