REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Akcja „Trzeźwy poranek”. Trzech kierowców straciło prawo jazdy

BRZOZÓW / PODKARPACIE.Wczoraj od wczesnych godzin rannych policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwy Poranek”. Ich efektem było sprawdzenie trzeźwości ponad 500 kierujących. Wśród nich funkcjonariusze ujawnili trzech mężczyzn, którzy kierowali pod wpływem alkoholu. 

„Trzeźwy poranek” to cykliczne działania policjantów, których podstawowym celem jest eliminowanie z dróg nietrzeźwych kierowców. W prowadzonych dziś na terenie powiatu brzozowskiego działaniach uczestniczyło 6 policjantów ruchu drogowego. Funkcjonariusze od wczesnych godzin rannych prowadzili kontrole w 7 punktach kontrolnych.

303-113876

W ramach prowadzonych działań policjanci sprawdzili trzeźwość 556 kierowców. Wśród nich ujawnili 3 mężczyzn, którzy kierowali samochodem będąc jeszcze pod wpływem alkoholu. Wszyscy dopuścili się wykroczenia kierowania w stanie po użyciu alkoholu. Wyniki ich badań trzeźwości nie przekroczyły 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyznom prawa jazdy. Teraz to sąd zadecyduje o tym, na jak długo się z nim pożegnają.

W trakcie kontroli drogowej na ulicy Tysiąclecia policjanci zatrzymali pijanego kierowcę volkswagena. Od młodego mężczyzny siedzącego za kierownicą od razu wyczuwalna była woń alkoholu. 21-letni mieszkaniec gminy Brzozów „wydmuchał” ponad promil alkoholu. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. O dalszym jego losie zadecyduje sąd.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a samochód przekazali trzeźwej osobie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu utrata uprawnień, wysoka grzywna i kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat.

KPP Brzozów

21-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
brzozow24-pl-akcja-trzezwy-poranek-trzech-kierowcow-stracilo-prawo-jazdy-00e6mk