REKLAMA

BRZOZÓW: „Raj utracony” – konfrontacje wizualno-muzyczne. OGLĄDAJ!

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 6 listopada 2020 roku o godzinie 18.18 w Galerii Na Strychu przy Brzozowskim Domu Kultury odbędzie się wernisaż wystawy ANGELA GABER & SYLWESTER STABRYŁA pt. „RAJ UTRACONY – konfrontacje wizualno – muzyczne”. Stacjonarnie z ograniczoną Ilością miejsc, lecz również w transmisją na żywo dla wszystkich chętnych.

ANGELA GABER & SYLWESTER STABRYŁA
RAJ UTRACONY – konfrontacje wizualno – muzyczne

Wernisaż wystawy odbędzie się już 6 listopada 2020 roku o godzinie 18.18 w Galerii Na Strychu przy Brzozowskim Domu Kultury.

Stacjonarnie z ograniczoną Ilością miejsc.

Transmisja ON-LINE
https://youtu.be/m5hlJUkyinM

Angela Gaber i Sylwester Stabryła są twórcami związanymi z ziemią sanocką, którzy od lat realizują swoje pasje artystyczne, Sylwester Stabryła malarskie, Angela Gaber muzyczne. Pasje te z jednej strony są od siebie oddalone, z drugiej strony przenikają się nawzajem, wpływają na siebie. Przez twórczość artyści wyrażają również wspólne doświadczenia i emocje towarzyszące ich życiu.

Projekt RAJ UTRACONY to swego rodzaju requiem, czas na wspomnienie.

Powstała ekspozycja wizualno-muzyczna pełna zadumy, skupienia, refleksji.

Każdy z artystów posłużył się własnymi, wyważonymi środkami przekazu aby wyrazić a może wyrzucić ból, rozpacz, pokazać tęsknotę, miłość, nadzieję. Na pierwszym planie są emocje.

Trudno pisać o tym projekcie w oderwaniu od źródeł emocji, z których powstał, prawdziwej historii osobistej straty.

Twórcy inspirują do poszukiwania raju w sobie, harmonii, ukojenia.

O ARTYSTACH:
Sylwester Stabryła

Absolwent Katedry Sztuki Politechniki Radomskiej 2002 r. Zajmuje się malarstwem, grafiką, rysunkiem oraz ściennym, dekoracyjnym malarstwem wielkoformatowym (mural). Urodził się w Brzozowie, od wielu lat związany jest z miastem Sanokiem. W swoim dorobku artystycznym ma wiele nagród i wyróżnień. Jego prace były wystawiane zarówno w Polsce jak i za granicą. Wśród wielu wystaw indywidualnych są te w Galerie Die Schöne w Wiedniu, w Teatrze Muzycznym Kapitol w Warszawie, w Galerii BWA w Krośnie, POSK w Londynie, w Galerii Domus Aurea w Lublinie i wiele innych.

Angela Gaber
Wokalistka, łącząca etno-folk, z muzyką nowoczesną, z brzmieniami alternatywy, jak sama mówi poszukuje własnej pieśni. Artystka od lat związana jest z Sanokiem, inicjatorka galerii rzeczy i wydarzeń rozmaitych – Bazar Sztuki oraz Etno Galeria. Na swoim koncie ma debiutancki album „Opowieści z Ziemi”, płytę „Dobre Duchy” oraz płytę „ZORIA. Dziewczynka z Gwiazd. Cichy memoriał.”

Ilość miejsc (niestety) ograniczona. Wymagane wcześniejsze zapisy, poprzez facebook Stowarzyszenia Przestrzeń Twórcza / facebook Galeria Na Strychu / telefon: 606 420 795

Projekt dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Wydarzenie jest realizowane przez Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza i Brzozowski Dom Kultury.

RAF FACE_TŁO_LIVE

źródło: materiały nadesłane

06-11-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)