REKLAMA

BRZOZÓW. Przełomowa inwestycja. NOWA KOMENDA straży pożarnej! „Bogu na chwałę, ludziom na ratunek” (WIZUALIZACJA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. – To przełomowa inwestycja. Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców, jak również w komfort pracy strażaków, którzy na co dzień ratują ludzie życie. Nie da się przecenić wartości realizacji tego typu zadań – mówi poseł Zjednoczonej Prawicy Piotr Uruski po tym, jak wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził listę inwestycji do realizacji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025” i w zestawieniu tym znalazła się Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Na poprawę warunków funkcjonowania jednostka ta czekała wiele lat. Teraz, kompleksowa inwestycja staje się faktem!

2grafika poglądowa, materiały nadesłane

Aktualnie strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie funkcjonują w budynku z lat 60., zlokalizowanym w ścisłym centrum miasta, tuż przy często zatłoczonej trasie z Rzeszowa w Bieszczady. Jest to obiekt, w którym dawniej działała jednostka OSP. Przez lata, systemem gospodarczym dostosowano budynek do zwiększających się potrzeb. Budowa nowej komendy jest jednak koniecznością.

Starania o przeprowadzenie inwestycji szefostwo jednostki PSP prowadziło od wielu lat. Po ostatniej decyzji ministerstwa rządu Zjednoczonej Prawicy, realizacja zadania staje się faktem. O budowę nowej komendy dla brzozowskich strażaków zabiegał podczas rozmów z przedstawicielami rządu poseł na Sejm RP Piotr Uruski.

Bardzo się cieszę, że wśród inwestycji znalazła się budowa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Od lat komendanci z Brzozowa i samorządowcy zabiegali o budowę nowej strażnicy. Cieszę się, że po wielu latach poprawi się komfort pracy brzozowskich strażaków, a przy tym zwiększy się bezpieczeństwo mieszkańców Ziemi Brzozowskiej. Bogu na chwałę, ludziom na ratunek! – przekazuje przedstawiciel Zjednoczonej Prawicy Piotr Uruski.

To przełomowa inwestycja. Inwestycja w bezpieczeństwo mieszkańców, jak również w komfort pracy strażaków, którzy na co dzień ratują ludzie życie. Nie da się przecenić wartości realizacji tego typu zadań – dodaje parlamentarzysta.

Kompleksowa inwestycja ma kosztować około 20 mln złotych.

0124wizualizacja nowego obiektu komendy brzozowskiej straży pożarnej, nadesłane

Zestawienie inwestycji budowlanych do realizacji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”

KLIKNIJ

6789

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

15-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: