REKLAMA

BRZOZÓW będzie miał nową komendę straży pożarnej! (VIDEO)

|

BRZOZÓW będzie miał nową komendę straży pożarnej! (VIDEO)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik zatwierdził listę inwestycji do realizacji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”. Wśród nich znalazła się budowa nowej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie. Dla druhów z Brzozowa, ale również dla mieszkańców gminy i powiatu to wspaniała informacja. Strażacy przeniosą się ze ścisłego centrum miasta, na komfortową działkę dobrze skomunikowaną z głównymi drogami.

Dzięki realizacji inwestycji brzozowska komenda dołączy do grona obiektów spełniających wszelkie wymagania stawiane aktualnie wobec służb przez ustawodawcę. Nowa infrastruktura to również nowa jakość szkoleń i treningów.

Przy komendzie powstanie niewielki akwen przeznaczony do ćwiczeń z zakresu ratownictwa wodnego i lodowego. Na działce znajdzie się też miejsce dla boiska wielofunkcyjnego i placu manewrowego.

Aktualnie trwa proces wyłaniania wykonawcy projektu budowlanego. Zgodnie z założeniami rządowego programu, oddanie do użytku nowego obiektu powinno nastąpić w 2025 roku.

Kompleksowa inwestycja ma kosztować około 20 mln złotych.

SZCZEGÓŁY w materiale VIDEO.

3grafika poglądowa

Zestawienie inwestycji budowlanych do realizacji w ramach „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022–2025”

KLIKNIJ

6789

źródło: Red., Serwis Rzeczypospolitej Polskiej

15-04-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: