REKLAMA

BRZOZÓW: Policjant poza służbą ruszył w pościg za pijanym kierowcą daewoo

POWIAT BRZOZOWSKI. Funkcjonariusz w czasie wolnym od służby, uniemożliwił dalszą jazdę pijanemu kierowcy daewoo. Policjant, mając zastrzeżenia co do stanu jego trzeźwości, zatrzymał mężczyznę. Jak się okazało 32-latek miał blisko 2,5 promila i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.

kwwCvJ ok

zdjęcie podglądowe

Do zdarzenia doszło w środę, po godz. 20. Policjant z brzozowskiej komendy w czasie wolnym od służby, jadąc swoim samochodem, na ul. Legionistów, zwrócił uwagę na daewoo. Sposób jazdy kierowcy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Funkcjonariusz chcąc sprawdzić, czy jego podejrzenia są słuszne, podjął próbę zatrzymania auta. Kierowca odjechał z dużą prędkością. Policjant pojechał za nim.

Na ul. Armii Krajowej, na parkingu przed jednym ze sklepów, zauważył zaparkowane daewoo i tam zatrzymał mężczyznę. O wszystkim powiadomił dyżurnego, który na miejsce skierował policyjny patrol.

Kierującym daewoo okazał się 32-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało w jego organizmie blisko 2,5 promila. Dodatkowo mundurowi ustalili, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Kierujący został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości, mimo obowiązującego go zakazu prowadzenia pojazdów.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 pozbawienia wolności.

Nie bądźmy obojętni gdy widzimy, że za kierownicę wsiada nietrzeźwa osoba! Dzięki takiemu zachowaniu możemy zapobiec nieszczęściu, które niesie ze sobą pijany kierowca na drodze – apelują policjanci.

źródło: KPP Brzozów


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wypadek na wjeździe do Poraża. Jedna osoba poszkodowana

TREPCZA. Rowerzystka ukarana mandatem. Przekroczyła prędkość jadąc z górki (ZDJĘCIA) 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: