REKLAMA

Joe Biden przylatuje do Rzeszowa! Spotka się z Andrzejem Dudą

PODKARPACIE / POLSKA. Prezydent Andrzej Duda spotka się dziś z Prezydentem Stanów Zjednoczonych Joe Bidenem w Rzeszowie, gdzie będą rozmawiać z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych we wspieranie uchodźców z Ukrainy.

276239412_1354379658363759_4511572728459153978_n

W piątek, 25 marca 2022 r., o godz. 14.15 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda spotka się w Rzeszowie z Prezydentem Stanów Zjednoczonych Ameryki Joe Bidenem. Prezydenci wezmą udział w rozmowach z przedstawicielami pozarządowych organizacji zaangażowanych we wspieranie uchodźców z Ukrainy. Jak podaje TVN24 później Joe Biden spotka się ze stacjonującymi na Podkarpaciu żołnierzami 82. dywizji powietrznodesantowej, przysłanymi w ostatnich tygodniach w ramach wzmacniania wschodniej flanki NATO. 


 

Rozmowy Prezydentów Polski i USA będą kontynuowane w sobotę w Warszawie. Jak podaje Biały Dom, tematem rozmów będzie m.in. kryzys humanitarny wywołany przez rosyjską agresję w Ukrainie.

Jak zaznaczyła w oświadczeniu rzeczniczka Białego Domu, Jen Psaki, Joe Biden wraz z sojusznikami i partnerami odpowiadają na kryzys humanitarny i praw człowieka spowodowany przez niesprowokowaną wojnę Rosji przeciw Ukrainie.

Natomiast wczoraj w Brukseli Andrzej Duda, podkreślał, jaki jest dzisiaj poziom relacji polsko–amerykańskich, zaznaczył również, jak istotnym miejscem na mapie dla Stanów Zjednoczonych jest dzisiaj Polska oraz jak silne więzi łączą nasz kraj ze Stanami Zjednoczonymi.

Przywołał też ostatnie wizyty w Polsce: Sekretarza Obrony USA Lloyda Austina, Sekretarza Stanu USA Antony’ego Blinkena i Wiceprezydent USA Kamali Harris, a teraz nadchodzącą wizytę Prezydenta Bidena.

Wierzę, że wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce przyniesie bardzo poważne wzmocnienie bezpieczeństwa naszego kraju – mówił Prezydent.

źródło: red., PAP, Kancelaria Prezydenta

 


ZOBACZ RÓWNIEŻ:

TREPCZA. Rowerzystka ukarana mandatem. Przekroczyła prędkość jadąc z górki (ZDJĘCIA) 


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

25-03-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: