REKLAMA

Bójka nastolatek. Zatrzymanej 17-latce grożą dwa lata więzienia! Co grozi gapiom? (NOWE INFORMACJE)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Nie milkną echa środowej szkolnej ustawki, do której doszło w Brzozowie. Sprawą interesują się już ogólnopolskie media, a my dotarliśmy do najnowszych efektów pracujących przy sprawie policjantów. Jak podawaliśmy wcześniej, zatrzymano dwie osoby, które mogą mieć związek z bójką. To 17-latka oraz 17-latek. Oboje mieszkańcy powiatu brzozowskiego. Znamy treść zarzutów, jakie im postawiono oraz zakres konsekwencji, z którymi być może się zmierzą.

Przypomnijmy, że do brutalnej bójki 15 i 17-latki z dwóch brzozowskich szkół doszło w środę 5 października. Pisaliśmy o tym tutaj:

BRZOZÓW. Brutalna bójka dwóch nastolatek! Wyzwiska, kastet, tłum gapiów (VIDEO, ZDJĘCIA)

Po zdarzeniu w sieci pojawiło się kilka filmików prezentujących całe zajście. Widać na nich szarpaninę dwóch nastolatek. Młode kobiety okładają się bez opamiętania, a jedna z nich używa kastetu! Padają wyzwiska i mnóstwo niecenzuralnych słów. Wszystkiemu przygląda się tłum gapiów. Większość, zamiast zareagować, tylko nagrywa całe zajście, dopingując walczące nastolatki.

Informacja o zdarzeniu szybko trafiła do Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie.

Wstępne ustalenia policjantów wskazują na to, że pomiędzy dwiema nastolatkami, 15 i 17-latką, doszło do szarpaniny. 15-latka doznała lekkich obrażeń ciała. W związku z zajściem, zatrzymane zostały dwie osoby, 17-latka i 17-latek, oboje mieszkańcy powiatu brzozowskiego – przekazywała nam asp. Joanna Baranowska, p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Brzozowie.

Jak udało nam się dowiedzieć, obie usłyszały zarzuty.

17-latka usłyszała zarzut uszkodzenia ciała. Czyn miał charakter chuligański. Za jego popełnienie grozi do dwóch lat pozbawienia wolności. Z kolei 17-latek usłyszał zarzut udzielenia pomocy w tym przestępstwie, za co grozi taki sam wymiar kary – mówi nam asp. Joanna Baranowska.

W chwili obecnej trwają również czynności zmierzające do identyfikacji osób, które nie udzieliły pomocy pokrzywdzonej.

Zatrzymane osoby zostały już zwolnione. Prowadzone postępowanie ma na celu wyjaśnienie wszelkich okoliczności zdarzenia.

W materiale video, który trafił do naszej redakcji zamazaliśmy obraz oraz usunęliśmy dźwięk. Na film nałożono ograniczenie wiekowe i jest on dostępny tylko w YouTube.

Do sprawy wrócimy.

screeny z filmu

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Przerażające! Katowane i gwałcone dziecko. 2,5-letni chłopczyk w stanie krytycznym

grafika poglądowa


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

07-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: