POLAŃCZYK / PODKARPACIE. Wyspa Energetyk w Polańczyku gościła setki biegaczy i miłośników nordic walkingu, którzy wzięli udział w festiwalu pomocy potrzebującym, jakim od sześciu lat jest Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO oraz FOTORELACJI z tego wydarzenia.
Oprócz emocji sportowych na uczestników zawodów czekały też inne atrakcje. Były pokazy Bieszczadzkiego Ratownictwa Specjalistycznego, wieczorem odbędą się koncerty zespołu Wiatr i Grupy pod Wiatr oraz seans kina plenerowego.
Na koniec wydarzenia zaplanowano atrakcyjne licytacje. Do wygrania m.in. piłka siatkowa z autografami „Złotek” czyli mistrzyń Europy z 2005 r., koszulki z podpisami mistrzów olimpijskich: Mateusza Kusznierewicza i Wojciecha Nowickiego, plastron skoczków narciarskich, czapeczka Bartosza Zmarzlika, mistrza świata w jeździe na żużlu z 2019 i 2020 r i wiele innych.
Dochód z całego wydarzenia trafi do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, które od ponad 20 lat opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Pieniądze zebrane podczas VI Charytatywnego Crossu PGE Energia Odnawialna pozwolą sfinansować rehabilitację, masaże, zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i grupowe 24 podopiecznych stowarzyszenia.
Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO oraz FOTORELACJI z tego wydarzenia.
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
W sobotę (23 lipca) Cypel w Polańczyku tętnił życiem za sprawą pierwszej edycji „Bezpiecznych wakacji z PGE Energia Odnawialna”. W ramach imprezy zorganizowanej wspólnie z Bieszczadzkim WOPRem zaproponowano wiele atrakcji dla turystów oraz odpoczywających nad Jeziorem Solińskim mieszkańców regionu.
Dzień wcześniej w amfiteatrze zainaugurowano projekcje letniego kina plenerowego, a w sobotę, przy bazie WOPR odbyły się efektowne pokazy ratownictwa wodnego oraz zawody pływackie i kajakowe.
Była dobra zabawa z muzyką i tańcem, były także konkursy z nagrodami dla najmłodszych oraz niepowtarzalna okazja do ubrania policyjnego i strażackiego munduru, a także do wypróbowania sprzętu, którym na co dzień posługują się funkcjonariusze. Impreza na Cyplu była zwieńczeniem cyklu szkoleń. Wszystko pod kątem bezpieczeństwa podczas odpoczynku nad wodą.
NASZA RELACJA VIDEO
ROZMOWA Z PREZESEM BIESZCZADZKIEGO WOPR
ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Podczas zwiedzania Zapory Solińskiej można zejść na poziom 6 metrów pod dno jeziora! To niepowtarzalne przeżycie. W opisywanym miejscu, przez cały rok bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz, temperatura wynosi 6-8 stopni C.
Zapora jest potężna, monumentalna. Mówi się, że kryje w sobie wiele tajemnic.
Przewodnicy chętnie i ciekawie opowiadają o tajnikach budowy tamy, a także o poszczególnych elementach pozwalających funkcjonować tej wielkiej budowli już od przeszło 50 lat.
Zaloguj się aby dodać komentarz
| Logowanie
Komentarze niezarejestrowanych czytelników: