REKLAMA

VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Ponad 30 tysięcy złotych trafi do chorych dzieci z Ustrzyk Dolnych

Sukcesem zakończył się VI Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Dzięki biegaczom, którzy stanęli na starcie zawodów, udało się zebrać ponad 30 tysięcy złotych na pomoc dla Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, które opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi.

W wydarzeniu na Wyspie Energetyk w Polańczyku wzięło udział blisko 200 osób. Biegacze startowali na dystansie od ok trzech do ponad dziewięciu kilometrów. Były też zawody nordic walking oraz szereg konkurencji dla dzieci.

W biegu głównym – poprowadzonym na trudnej przełajowej trasie, przygotowanej przez Izabelę Zatorską – multimedalistkę Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w biegach górskich najlepsi byli Sylwester Lepiarz i Katarzyna Albrycht.

Po emocjach sportowych na uczestników imprezy czekały też inne atrakcje: koncerty, kino plenerowe czy licytacja. Do wygranie były m.in. koszulki i gadżety sportowe z podpisami mistrzów olimpijskich: Mateusza Kusznierewicza i Wojciecha Nowickiego, plastron skoczków narciarskich oraz czapeczka Bartosza Zmarzlika, mistrza świata w jeździe na żużlu z 2019 i 2020 r.

To były już szóste charytatywne zawody biegowe współorganizowane przez PGE Energia Odnawialna na Wyspie Energetyk. W poprzednich latach uczestnicy imprezy startowali, by wesprzeć w leczeniu m.in. Tomasza Brzeskiego, biegacza górskiego, narciarza i kolarza, Dawida Radziejewskiego, wicemistrza świata i mistrza Polski w nordic walking z 2009 roku oraz Magdę Kowalczyk, która ucierpiała w wypadku samochodowym, spowodowanym przez pijanego kierowcę.

Tym razem zebrane podczas zawodów pieniądze trafią do Bieszczadzkiego Stowarzyszenia „Promyk Nadziei” w Ustrzykach Dolnych, które od ponad 20 lat opiekuje się niepełnosprawnymi dziećmi. Pozwoli to sfinansować rehabilitację, masaże, zajęcia logopedyczne, pedagogiczne i grupowe 24 podopiecznych stowarzyszenia.

materiały nadesłane

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Wyspa Energetyk w Polańczyku gościła setki biegaczy i miłośników nordic walkingu, którzy wzięli udział w festiwalu pomocy potrzebującym, jakim od sześciu lat jest Charytatywny Cross PGE Energia Odnawialna. Zapraszamy do obejrzenia naszej relacji VIDEO oraz FOTORELACJI z tego wydarzenia.

NASZA RELACJA VIDEO

NASZA FOTORELACJA

 


29-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: