REKLAMA

Bezpieczeństwo nad wodą. Spotkanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. 24 sierpnia 2022 r. przy zbiorniku wodnym zlokalizowanym obok strażnicy OSP w Górkach, odbyło się spotkanie edukacyjne dla dzieci i młodzieży – uczestników wakacyjnych spotkań organizowanych przez Bibliotekę Publiczną na temat bezpiecznego zachowania na akwenach.

 2_91

Przedstawiciel Komendy Powiatowej PSP w Brzozowie przedstawił zasady bezpiecznego wypoczynku nad wodą, a także prawidłowe zachowanie się podczas zagrożeń występujących na akwenach, zaprezentowano również sprzęt jakim posługują się strażacy podczas działań z zakresu ratownictwa wodnego, a także sposoby udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

Zgromadzone dzieci z zainteresowaniem słuchały informacji przekazywanych przez strażaka, a także trafnie odpowiadały na zadawane pytania.

Spotkanie edukacyjne zrealizowano w ramach ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo – nad wodą” skierowanej do dzieci i młodzieży w czasie wypoczynku letniego. Łącznie w tym spotkaniu uczestniczyło 16 osób.

4_47

 3_76
źródło: KP PSP w Brzozowie
Opracowanie: kpt. Wojciech Sobolak,  KP PSP w Brzozowie
Zdjęcia: Klaudia Szteliga Biblioteka Publiczna w Górkach

30-08-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: