REKLAMA

95 procent absolwentów WSPiA znajduje pracę po studiach

MNiSW opublikowało najbardziej obiektywny „ranking” uczelni wyższych w Polsce.

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa to Uczelnia, po której 95 procent absolwentów znajduje pracę. Takie wyniki pokazują dane opublikowane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczelnia od kilku lat utrzymuje się na pozycji lidera wśród uczelni niepublicznych kształcących na kierunku „prawo”. Może także pochwalić się wysoką zdawalnością egzaminów aplikacyjnych. To wszystko sprawia, że WSPiA jest jedną z najlepszych uczelni niepublicznych w Polsce kształcących na kierunkach „administracja”, „zarządzanie”, „bezpieczeństwo wewnętrzne” oraz „prawo”.

IMG_2906

Absolwenci na rynku pracy
Z badań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (przeprowadzonych na podstawie danych o zatrudnieniu udostępnionych przez ZUS) jednoznacznie wynika, że aż 95 procent absolwentów studiów II stopnia (magisterskich) w WSPiA znalazło zatrudnienie po studiach. Raport pokazuje także, że absolwenci studiów II stopnia w WSPiA radzą sobie zdecydowanie lepiej niż absolwenci AGH (89% pracujących), Uniwersytetu Warszawskiego (86%) i UJ (85%).

W przypadku jednolitych studiów magisterskich na kierunku „prawo” 93 procent absolwentów WSPiA znalazło pracę (pierwsze miejsce w regionie). Bardzo ważne jest też to, że według danych MNiSW średni czas poszukiwania pracy przez absolwentów WSPiA wynosi około 2-óch miesięcy po zakończeniu studiów.

Takie wyniki badań Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego to doskonała wiadomość i prognoza na przyszłość dla studentów i kandydatów na studia w WSPiA. Należy pamiętać, że „ranking” MNiSW oparty jest na danych gromadzonych przez ZUS, a więc najbardziej obiektywnych wskaźnikach dotyczących zatrudnienia absolwentów uczelni wyższych.

WSPiA 6

 

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie TUTAJ .

Raport można znaleźć na stronie TUTAJ . 

Doskonali na aplikacji

WSPiA kolejny raz może pochwalić się dobrymi wynikami zdawalności egzaminów na wybrane aplikacje. Wśród absolwentów studiów niestacjonarnych, WSPiA zajęła wysokie 4. Miejsce w Polsce, a pierwsze na Podkarpaciu. Z kolei wśród uczelni, z których do egzaminu przystąpiło poniżej 300 zdających, absolwenci WSPiA zajęli 5. miejsce w Polsce, wyprzedzając m.in. Uniwersytet SWPS czy Akademię im. Koźmińskiego.

Warte podkreślenia jest to, że absolwentka kierunku „prawo” w WSPiA uzyskała jeden z najlepszych w Polsce wyników z egzaminu aplikacyjnego wśród ubiegłorocznych absolwentów. Sylwia Środoń w teście na aplikację notarialną zdobyła aż 142 punkty na 150 możliwych.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie TUTAJ .

Lider w kształceniu prawników
Jak wynika z opublikowanego przez Dziennik Gazetę Prawną X rankingu Wydziałów Prawa WSPiA to również trzecia w Polsce niepubliczna uczelnia kształcąca prawników. WSPiA utrzymała swoją pozycję lidera po raz czwarty zajmując miejsce na podium.

W rankingu wzięto pod uwagę 30 wydziałów Prawa z całej Polski (17 publicznych i 13 z uczelni niepublicznych). WSPiA okazała się lepsza m.in. od Uniwersytetu SWPS czy Krakowskiej Akademii im. Modrzewskiego.

Warto zaznaczyć, że w stosunku do ubiegłego roku WSPiA uzyskała prawie 20 punktów więcej, łącznie zdobywając ich aż 78,5. Autorzy rankingu bardzo wysoko ocenili kadrę naukową WSPiA i zdawalność absolwentów na wybrane aplikacje. W tych dwóch kategoriach WSPiA zajęła II miejsce. Bardzo dobre oceny zyskała także, jakość i siła kształcenia w WSPiA (III miejsce).

wykresy

Porównując zdobyte punkty ranking Dziennika Gazety Prawnej wskazuje, że kierunek „prawo” w WSPiA jest najlepszy na Podkarpaciu.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie TUTAJ .

Czekamy na ciebie w naszym biurze rekrutacyjnym przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Zapraszamy także na STRONĘ .

WSPiA 5

 

 Artykuł Sponsorowany

12-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym: