REKLAMA

19-latek cieszył się prawem jazdy cztery godziny. Miał 0,5 promila

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kierowca bmw, który wczoraj został zatrzymany do kontroli drogowej miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna cieszył się z jego posiadania tylko cztery godziny.

 

Wczoraj około godz. 17 w Domaradzu policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec tej samej miejscowości.  W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze poinformowali 19-latka, że popełnione przez niego przestępstwo skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W dalszej części rozmowy z kierującym policjanci ustalili, że prawo jazdy, które posiadał odebrał kilka godzin wcześniej.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 19-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

źródło: KPP Brzozów

30-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: