REKLAMA

19-latek cieszył się prawem jazdy cztery godziny. Miał 0,5 promila

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Kierowca bmw, który wczoraj został zatrzymany do kontroli drogowej miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali 19-latkowi prawo jazdy. Jak ustalili funkcjonariusze mężczyzna cieszył się z jego posiadania tylko cztery godziny.

 

Wczoraj około godz. 17 w Domaradzu policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego bmw. Okazał się nim 19-letni mieszkaniec tej samej miejscowości.  W trakcie wykonywania czynności policjanci wyczuli od kierującego wyraźną woń alkoholu. Mężczyzna został poddany badaniu na alkomacie. Urządzenie wskazało 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Funkcjonariusze poinformowali 19-latka, że popełnione przez niego przestępstwo skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy. W dalszej części rozmowy z kierującym policjanci ustalili, że prawo jazdy, które posiadał odebrał kilka godzin wcześniej.

Teraz za swoje zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości 19-latkowi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od roku do 10 lat.

źródło: KPP Brzozów

30-01-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
19-latek-cieszyl-sie-prawem-jazdy-cztery-godziny-mial-05-promila