REKLAMA

12 funkcjonariuszy zostało wczoraj rannych na granicy, w tym kobieta (VIDEO)

|

12 funkcjonariuszy zostało wczoraj rannych na granicy, w tym kobieta (VIDEO)

POLSKA. We wczorajszym zmasowanym i agresywnym ataku na polską granicę ranna została funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki SG w Kuźnicy. Trafił ją jeden z kamieni, które rzucali migranci.

Najciężej poszkodowany policjant jest w szpitalu, ale jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznał złamania kości czaszki. W sumie rannych zostało 12 funkcjonariuszy, w tym 9 policjantów i 3 strażników granicznych.

Migranci po ataku na polskie służby, do którego doszło w okolicy przejścia granicznego Bruzgi po białoruskiej tronie, przeszli w rejon dawnego koczowiska. W tej chwili przebywa tam około 2 tysiące cudzoziemców. Kontrole nad nimi sprawują cały czas białoruscy pogranicznicy, którzy już wcześniej zaopatrzyli obozowisko w opał i namioty.

Minister Mariusz Błaszczak, szef MON zadecydował wczoraj o wypłaceniu żołnierzom Wojska Polskiego broniącym granicy nagród finansowych.

Sprawą ataku na polskich funkcjonariuszy, w których agresywni migranci rzucali m.in. kamieniami i granatami hukowymi, zajmą się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Sokółce. Podjęto decyzję o wszczęciu śledztwa, a na miejscu zdarzenia – przy granicy z Białorusią – wykonano oględziny.

Prawdopodobnie śledztwo też chcą wszcząć Białorusini. W godzinach wieczornych w miejscu, w którym atakowano granicę RP i skąd rzucano w Polaków m. in. kamieniami, pojawili się białoruscy funkcjonariusze, którzy zachowywali się jakby zabezpieczali dowody w śledztwie. Bardzo prawdopodobne, że Białoruś zacznie oskarżać władze naszego kraju o rzekome zbrodnie.


foto: Straż Graniczna – Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Policjant bardzo poważnie ranny na granicy. Doznał pęknięcia kości czaszki (VIDEO)

Migranci atakują naszych kamieniami i granatami hukowymi! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)