REKLAMA

12 funkcjonariuszy zostało wczoraj rannych na granicy, w tym kobieta (VIDEO)

|

12 funkcjonariuszy zostało wczoraj rannych na granicy, w tym kobieta (VIDEO)

POLSKA. We wczorajszym zmasowanym i agresywnym ataku na polską granicę ranna została funkcjonariuszka Straży Granicznej z Placówki SG w Kuźnicy. Trafił ją jeden z kamieni, które rzucali migranci.

Najciężej poszkodowany policjant jest w szpitalu, ale jego życiu już nie zagraża niebezpieczeństwo. Doznał złamania kości czaszki. W sumie rannych zostało 12 funkcjonariuszy, w tym 9 policjantów i 3 strażników granicznych.

Migranci po ataku na polskie służby, do którego doszło w okolicy przejścia granicznego Bruzgi po białoruskiej tronie, przeszli w rejon dawnego koczowiska. W tej chwili przebywa tam około 2 tysiące cudzoziemców. Kontrole nad nimi sprawują cały czas białoruscy pogranicznicy, którzy już wcześniej zaopatrzyli obozowisko w opał i namioty.

Minister Mariusz Błaszczak, szef MON zadecydował wczoraj o wypłaceniu żołnierzom Wojska Polskiego broniącym granicy nagród finansowych.

Sprawą ataku na polskich funkcjonariuszy, w których agresywni migranci rzucali m.in. kamieniami i granatami hukowymi, zajmą się śledczy z Prokuratury Rejonowej w Sokółce. Podjęto decyzję o wszczęciu śledztwa, a na miejscu zdarzenia – przy granicy z Białorusią – wykonano oględziny.

Prawdopodobnie śledztwo też chcą wszcząć Białorusini. W godzinach wieczornych w miejscu, w którym atakowano granicę RP i skąd rzucano w Polaków m. in. kamieniami, pojawili się białoruscy funkcjonariusze, którzy zachowywali się jakby zabezpieczali dowody w śledztwie. Bardzo prawdopodobne, że Białoruś zacznie oskarżać władze naszego kraju o rzekome zbrodnie.


foto: Straż Graniczna – Twitter

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Policjant bardzo poważnie ranny na granicy. Doznał pęknięcia kości czaszki (VIDEO)

Migranci atakują naszych kamieniami i granatami hukowymi! (VIDEO)


Informacje o aktualnej sytuacji na drogach Sanoka, powiatu sanockiego i całego regionu w grupie POMOC112.

DOŁĄCZ DO GRUPY – KLIKNIJ

17-11-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: