REKLAMA

10 mln złotych dla Brzozowa i powiatu brzozowskiego. Ważne dla mieszkańców inwestycje (VIDEO)

|

10 mln złotych dla Brzozowa i powiatu brzozowskiego. Ważne dla mieszkańców inwestycje (VIDEO)

BRZOZÓW / POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Ponad 10 mln zł trafi do samorządów z terenu powiatu brzozowskiego w ramach rządowego programu wspierającego realizowanie ważnych dla mieszkańców inwestycji. To istotny zastrzyk pieniędzy w czasie, gdy większość gmin i powiatów zmaga się z problemami finansowymi w związku z pandemią koronawirusa. Poznaliśmy zadania, które będą wykonywane w Brzozowie i okolicy przy wsparciu środków centralnych.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki przeznaczone na dotacje dla gmin, powiatów i miast, w wysokości od 0,5 mln zł do aż ponad 93 mln.

Łącznie w skali całego kraju do samorządów trafi 12 mld złotych. Na Podkarpacie 789 mln zł. Z perspektywy zarządzających gminami i powiatami to niezwykle ważne wsparcie. W dobie pandemii koronawirusa wiele samorządów zmaga się z poważnymi problemami finansowymi.

Źródłem przyznawanych dotacji jest Fundusz COVID-19. Wsparcie jest bezzwrotne.

Pozyskane środki będzie można wykorzystać na bliskie mieszkańcom inwestycje, m.in. na budowę żłobków, przedszkoli czy dróg – a także inne niezbędne lokalnie działania.

RFIL (Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych-red.) to kolejny przykład dobrych praktyk realizowanych przez polski rząd. Samorządy odpowiadają za 40% publicznych wydatków inwestycyjnych. Środki, które trafiły na ich konta są kluczowe z punktu widzenia dalszego rozwoju. Obecnie jest to szczególnie istotne. Z uwagi na pandemię COVID-19 gminy borykają się z wieloma problemami – m.in. uzyskują obniżone dochody z podatków. Z tego względu wsparcie, którego udziela rząd jest na wagę złota i ma duże znaczenie dla nas wszystkich. Samorządy będą realizować kolejne inwestycje bez konieczności zadłużania się, z kolei lokalne firmy – często wykonawcy tych zadań – zachowają miejsca pracy. Konsekwencją takich działań będzie poprawa jakości życia mieszkańców, bo to ich potrzebom starają się sprostać włodarze gmin. Dlatego tym bardziej cieszę się, że rząd znów zauważa potrzeby mieszkańców mniejszych miejscowości. Jako przedstawiciel rządzącej koalicji wyrażam zadowolenie z faktu, że po latach inwestowania w duże, miejskie ośrodki – co niestety odbywało się kosztem małych i średnich samorządów – obecnie kładziemy nacisk na zrównoważony rozwój wszystkich regionów kraju – mówi Piotr Uruski, poseł na Sejm RP.

Do Brzozowa i powiatu brzozowskiego trafi kwota ponad 10 mln zł

Zrealizowanych zostanie szereg inwestycji

4materiały nadesłane

Powiat brzozowski

Powiat brzozowski – 1 120 000,00 – wykonanie robót budowlanych w budynku Zespołu Szkół Ekonomicznych w Brzozowie polegających na przebudowie instalacji C.O. wraz z wymianą grzejników 150 szt.; montaż ogniw fotowoltaicznych o mocy 35 kW – 98 szt.; wymiana instalacji elektrycznej wraz z montażem 280 szt. opraw oświetleniowych ledowych; modernizacja instalacji teletechnicznej; przebudowa sanitariatów dla młodzieży szkolnej; wymiana stolarki drzwiowej oraz podłóg w klasach; przebudowa pomieszczeń dla personelu szkolnego.

Powiat brzozowski – 1 000 000,00 –  Przebudowa drogi powiatowej Nr 2056R Jabłonica Polska -Jasionów w km 7+833 – 10+905 tj. 3072 mb. wraz z budową chodnika 1000 mb w km 7+820 – 8+820. Planowana przebudowa drogi przebiega przez dwie miejscowości – Zmiennica Gmina Brzozów i Jasionów Gmina Haczów.

Gmina Miejska Brzozów ( powiat brzozowski) – 1 200 000,00 – Przedmiotem zad. jest termomodernizacja budynku Szk. Podst. nr 1 w Brzozowie poprzez przebudowę kotłowni oraz wew. inst. gazowej a także wymianę stolarki okiennej na nową o znacznie obniżonym współczynnikiem przenikania ciepła w stosunku do obecnej. Wymieniony zostanie stary kocioł, niewspółpracujący z panelami słonecznymi podgrzewającymi wodę na dwa kotły kondensacyjne w kaskadzie, wyposażone w automatykę i sterowanie pogodowe zasilane paliwem gazowym.

Gmina Dydnia (powiat brzozowski ) – 850 000,00 – Przedmiotem inwestycji jest wymiana urządzeń i doposażenie oczyszczalni ścieków w miejscowości Jabłonka w Gminie Dydnia, w celu poprawy jakości życia mieszkańców i środowiska naturalnego, przywrócenia niezawodności, pełnej zdolności technologicznej oczyszczania dopływających ścieków oraz eliminacji uciążliwości zapachowej. W zakresie inwestycji ujęto odnawialne źródła energii OZE. 29.09.2020 37 1802032

Gmina Dydnia ( powiat brzozowski) – 3 000 000,00 – Przedmiotem inwestycji jest rozbudowa sali gimnastycznej wraz z widownią w Zespole Szkół w Niebocku. Będzie to pierwszy tego typu obiekt w gminie, który także będzie pełnił funkcje kulturalną – jako hala widowiskowa, z tej racji skorzysta z niego ogół mieszkańców gminy. W zakresie inwestycji ujęto odnawialne źródła energii OZE, dostosowywanie obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych, przepisów p. poż. oraz skutków zmian klimatu. 2

Gmina Jasienica Rosielna (powiat brzozowski) – 3 400 000,00 –   Przedmiotem wniosku jest opracowanie projektu budowlanego i realizacja zadania: – budowa sieci wodociągowej w m. Wola Jasienicka ok.12,5 km – budowa i przebudowa sieci wodociągowej w m. Jasienica Rosielna ok.17,5 km Realizacja wniosku jest odpowiedzią na rzeczywiste potrzeby mieszkańców. W zakresie zaopatrzenia w wodę Jasienica R. jest tylko w części zwodociągowana, w m. Wola J. mieszkańcy korzystają z własnych ujęć.

materiały nadesłane

foto nagłówek: grafika poglądowa

11-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: