REKLAMA
Strony WWW Sanok

Stanowisko Urzędu Miasta w Brzozowie ws. utrudnień w ruchu na ul. 3 Maja

Sytuacja, w której rozpadający się mur na prywatnej posesji spowodował blokadę ruchu drogowego na ul. 3 Maja w Brzozowie, bynajmniej nie ułatwia życia mieszkańcom i przejeżdżającym przez miasto kierowcom. Pojawiające się gdzieniegdzie w mediach wzmianki na ten temat wprowadzają zbędną dezinformację i prowokują czytelników do hejtowania.

Dlatego zdecydowaliśmy ostatecznie wyjaśnić wątpliwości, ograniczając się do przypomnienia suchych faktów.

Zagrożony odcinek ul. 3 Maja, jeszcze w maju br. został zamknięty przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Brzozowie (PINB).

W ślad za tym właściciel gruntu został do dn. 18.06. br. zobligowany do wykonania ekspertyzy budowlanej, zapewniającej zabezpieczenie muru, a w efekcie – przede wszystkim drogi. Właściciel wniósł na to postanowienie zażalenie do inspektora wojewódzkiego. Ten podtrzymał w mocy ww. postanowienie, przedłużając jedynie termin wykonania ekspertyzy do 20.07. br. W tym czasie gmina – choć nie była stroną postępowania, co należy wyraźnie w tym miejscu podkreślić – nie czekając na rozstrzygnięcie ww. sprawy podjęła kroki w celu tymczasowego rozwiązania problemu (ul. 3 Maja to przecież newralgiczny ciąg komunikacyjny miasta).

Burmistrz Brzozowa, chcąc jak najszybciej przywrócić ruch, niezwłocznie uruchomił stosowne procedury administracyjne. Na jego zlecenie wykonano ekspertyzę zabezpieczenia drogi (nie mylić ze wspomnianą wyżej ekspertyzą budowlaną) wraz z projektem tymczasowej zmiany organizacji ruchu.

Po ich pozytywnym uzgodnieniu z PINB, Starostą Brzozowskim i Policją, 2.08. br. na ul. 3 Maja został wprowadzony ruch wahadłowy (sygnalizacja świetlna tymczasowa). Analiza systemu funkcjonowania sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu głównym wyklucza – z uwagi na zbyt małą odległość – skorelowania jej z tymczasową sygnalizacją świetlną. A zatem – komunikacja odbywa się zgodnie z zasadami określonymi w kodeksie ruchu drogowego.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości zapraszamy, w celu ich wyjaśnienia, do UM w Brzozowie.

Naczelnik Wydziału Gospodarki

Nieruchomościami i Infrastruktury UM w Brzozowie

Źródło: UM Brzozowa/ AUTOR: DK / Tytuł pochodzi od redakcji Brzozow24.pl

10-08-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Waldek2018-08-10 06:55:56
0 0
Dlaczego urząd nie informuje od poczatku co robi w sprawie?
Może było tak ...2018-08-10 10:52:36
0 0
... że Pan Burmistrz był na urlopie, a urzędnicy nie chcieli sami podejmować decyzji? Byłoby to "dziwne", przecież np. pan naczelnik ma w zakresie obowiązków podejmowanie decyzji. Ponadto Pan Burmistrz ma dwóch zastępców...
Mieszkaniec2018-08-11 14:19:57
0 0
Hmmm....wnioskujac skoro ma dwóch zastepcow którzy moga podejmować decyzje to rodzi się pytanie po co oni są???
Do \"Mieszkaniec\"2018-08-11 15:39:44
0 0
Kiedyś burmistrz nie miał zastępcy. Później zrobił swoim zastępca pana, który jak się okazało nie może być bo nie ma wykształcenia wyższego. Zrobił go swoim doradcą. Po wyborach jednym z zastępców został konkurent wyborczy, a drugim pan naczelnik ze Starostwa. Pan doradca jest naczelnikiem USC. "Nieznane są ścieżki, które wyznacza nam Pan". Ale wcześniej zastępcy nie było. Widocznie na przestrzeni lat przybyło obowiązków. Pytanie jest inne: po co wydział w którym jest siedmiu urzędników i żaden, włącznie z naczelnikiem, nie wystąpi przed kamerą lub nie wyda oświadczenia tłumacząc mieszkańcom dlaczego jest tak a nie inaczej i kiedy będzie inaczej czyli lepiej? Tylko wszyscy czekają na burmistrza? To oznacza, że jakby burmistrza zabrakło, np. na dłużej, to w Brzozowie zapaść decyzyjna i całkowity brak komunikacji z mieszkańcami?
Gość2018-08-11 17:17:32
0 0
A możesz przypomnieć kiedy nie było zastępcy, bo jakoś nie wiemy o czym piszesz.
Kierowca2018-08-14 08:15:42
0 0
Światła w Chinach pewnie zamówili żeby było taniej i na przesyłkę czekali, dlatego tak długo to trwało
skandal !2018-08-14 10:13:11
0 0
z tym murem ! od początku powinien być ruch wahadłowy, a właściciel muru powinien dostać decyzje o naprawie lub powinna być wynajęta firma, która go naprawi a należność wyegzekwować od właściciela nieruchomości
Do skandal2018-08-14 14:09:33
0 0
Nie rozumiesz podstawowego sposobu działania przepisów i ewentualnych konsekwencji wynikających z podjęcia działań o których piszesz.
Brzozowiak2018-08-17 15:22:19
0 0
Problem muru obnażył inny - znacznie większy: coraz większą niedrożność komunikacyjną miasta. Przeciążone pozostają nadal takie małe ulice jak np. Kubasa, gdzie nawierzchnia wraz z przylegającym chodnikiem (i SKARPĄ !!!) kruszy się błyskawicznie. Czas pomyśleć o całkowitej zmianie organizacji ruchu w mieście opartej na ulicach jednokierunkowych w centrum. Czy ktoś to wreszcie w wydziale infrastruktury zrozumie????
Ciekawy2018-08-19 12:00:15
0 0
Mur murem ale ja chcę zapytać dlaczego w remontowanych aktualnie w mieście budynkach użyteczności publicznej zrobiono takie niskie kominy? To chyba nie jest zgodne ze sztuką budowlaną i nie zapewni właściwej wentylacji budynku.
zlikwidować ruch w Brzozowie !2018-08-29 05:53:05
0 0
najlepiej w ogóle zamknąć ruch w tym powiatowym mieście ! NAJWAŻNIEJSZE SĄ POMNIKI !!! UROCZYSTOŚCI POWINNY BYĆ W SOBOTĘ !!! W DZIEŃ WOLNY OD PRACY !!! (lub po godzinie 16 !) URZĘDNICY W DZIEŃ POWSZEDNI -PRACUJĄCY- POWINNI PRACOWAĆ !!! czy zwykli pracujący ludzie /z powiatu brzozowskiego/ dostali wolne w pracy żeby przyjechać 3 września do Brzozowa ?