REKLAMA
REKLAMA

„Jedynki” PiS i KO w wyborach do Sejmu. Kto w naszym regionie?

PODKARPACIE. Znane są „jedynki” Prawa i Sprawiedliwości oraz Koalicji Obywatelskiej w jesiennych wyborach do Sejmu.

Na Podkarpaciu w okręgu nr 22 Krosno „jedynką” na listach KO jest Joanna Frydrych, z kolei w okręgu nr 23 Rzeszów – Tadeusz Ferenc, obecny prezydent miasta, który funkcje te sprawuje od 2002 roku.

Z kolei na listach PiS w okręgu 22 Krosno „jedynką” jest Marek Kuchciński, zaś w okręgu 23 Rzeszów – Krzysztof Sobolewski. 

„Jedynki” na listach Prawa i Sprawiedliwości w skali kraju:

Legnica: Adam Lipiński;
Wałbrzych: Michał Dworczyk;
Wrocław: Mirosława Stachowiak-Różecka;
Bydgoszcz: Tomasz Latos;
Toruń: Jan Krzysztof Ardanowski;
Lublin: Sylwester Tułajew;
Chełm: Jacek Sasin;
Zielona Góra: Marek Ast;
Łódź: Piotr Gliński;
Piotrków Trybunalski: Antoni Macierewicz;
Sieradz: Joanna Lichocka;
Chrzanów: Rafał Bochenek;
Kraków: Małgorzata Wassermann;
Nowy Sącz: Arkadiusz Mularczyk;
Tarnów: Anna Pieczarka;
Płock: Łukasz Szumowski;
Radom: Marek Suski;
Siedlce: Krzysztof Tchórzewski;
Warszawa: Jarosław Kaczyński;
Warszawa (powiaty podwarszawskie): Mariusz Błaszczak
Opole: Violetta Porowska;
Krosno: Marek Kuchciński;
Rzeszów: Krzysztof Sobolewski
Białystok: Dariusz Piontkowski;
Gdańsk: Jarosław Sellin;
Gdynia: Marcin Horała;
Bielsko-Biała: Stanisław Szwed;
Częstochowa: Szymon Giżyński;
Gliwice: Bożena Borys-Szopa;
Rybnik: Bolesław Piecha;
Katowice: Mateusz Morawiecki;
Sosnowiec: Ewa Malik;
Kielce: Zbigniew Ziobro;
Elbląg: Leonard Krasulski;
Olsztyn: Wojciech Maksymowicz;
Kalisz: Jan Dziedziczak;
Konin: Zbigniew Hoffmann;
Piła: Krzysztof Czarnecki;
Poznań: Jadwiga Emilewicz;
Koszalin: Paweł Szefernaker;
Szczecin: Marek Gróbarczyk;

 

„Jedynki” na listach Koalicji Obywatelskiej w skali kraju:

Legnica: Piotr Borys;
Wałbrzych: Tomasz Siemoniak;
Wrocław: Małgorzata Kidawa-Błońska;
Bydgoszcz: Krzysztof Brejza;
Toruń: Tomasz Lenz;
Lublin: Joanna Mucha;
Chełm: Riad Haidar;
Zielona Góra: Tomasz Aniśko;
Łódź : Tomasz Zimoch;
Piotrków Trybunalski: Cezary Grabarczyk;
Sieradz: Cezary Tomczyk;
Chrzanów: Dorota Niedziela;
Kraków: Paweł Kowal;
Nowy Sącz: Jagna Marczułajtis-Walczak;
Tarnów: Urszula Augustyn;
Płock: Marcin Kierwiński;
Radom: Joanna Kluzik-Rostkowska;
Siedlce: Kamila Gasiuk-Pihowicz;
Warszawa: Grzegorz Schetyna;
Warszawa II: Jan Grabiec;
Opole: Witold Zembaczyński;
Krosno: Joanna Frydrych;
Rzeszów: Tadeusz Ferenc;
Białystok: Robert Tyszkiewicz;
Gdańsk: Sławomir Neumann;
Gdynia: Barbara Nowacka;
Bielsko-Biała: Mirosława Nykiel;
Częstochowa: Izabela Leszczyna;
Katowice II: Marta Golbik;
Rybnik: Marek Krząkała;
Katowice: Borys Budka;
Sosnowiec: Wojciech Saługa;
Kielce: Bartłomiej Sienkiewicz;
Elbląg: Jacek Protas;
Olsztyn: Janusz Cichoń;
Kalisz: Mariusz Witczak;
Konin: Tomasz Nowak;
Piła: Małgorzata Janyska;
Poznań: Joanna Jaśkowiak;
Koszalin: Sławomir Nitras;
Szczecin: Arkadiusz Marchewka

 

foto: archiwum esanok.pl
foto: archiwum; mat. pras PiS

01-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:




Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
Inline
Inline