Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość Zmartwiony

Po co Zespół Świetlic Środowiskowych skoro dzieci coraz mniej, a w szkołach istnieją już świetlice? To kolejne mnożenie niepotrzebnych etatów za nasze pieniądze z wysokich podatków?

115 postów w tym temacie

Słyszałem, że tego rodzaju instytucja jak Zespół Świetlic Środowiskowych istnieje tylko w dwóch miejscach w Polsce, m.in. w naszej gminie Brzozów. Mam w związku z tym kilka pytań. Po co dublować świetlice szkolne w innych miejscach aniżeli w szkołach, przecież w niektórych placówkach jest po dwóch nauczycieli (świetliczanek, tak się to nazywa?). Słyszałem również, że w świetlicy środowiskowej w Przysietnicy wychowawcą jest siostrzeniec burmistrza. W takim razie dla kogo są te instytucje, jakie jest ich przeznaczenie, kolejne upychanie rodziny na stołki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzinne stołki  - to słowo klucz w gminie od lat to trwa i przybiera na sile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapytajcie dzieci które tam uczęszczają i ich rodziców. Jeśli są im nie potrzebne to może ich zlikwidujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Gość Zmartwiony napisał:

w świetlicy środowiskowej w Przysietnicy wychowawcą jest siostrzeniec burmistrza. W takim razie dla kogo są te instytucje, jakie jest ich przeznaczenie, kolejne upychanie rodziny na stołki? 

Kogoś to dziwi jeszcze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie może warto zapytać rodziców i dzieci które tam uczęszczają i wtedy osądzić czy jest to potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

czym wam parszywcy dzieci zawiniły? prowadzicie sobie jakąs swoja dziwna gierke a na tym tylko dzieci cierpia. Co z was za opozycja? siedzieć i pisać pierdoły każdy potrafi. Nie ma to jak atakować czyjaś rodzinę co? można krytykować władzę ale merytorycznie a nie tak jak wy to robicie. Ciekawe dlaczego powiatu nie atakujecie? kampania czas start

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzice zapewne posiadają wiedzę, że świetlice o takim samym charakterze są w szkołach. Tylko Brzozów i Nowy Sącz stać na takie ''luksusy". Tu nie chodzi o dzieci bo mają taką samą opiekę w szkołach, mogą odrobić zadania, pograć w gry planszowe, skorzystać z komputerów. Skoro takie są fakty to nadal pozostaje pytanie, komu to ma służyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,dzieci nie są winne" - jaki łapiący za serce nick , czyżby MANIPULACJA ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Negatywna kampania polega na tzw obrzuzacniu blotem przeciwnikow, wytykanie bledow i nie docciagniec wspolstartujacym w wyborach .Dzieki takim dzialaniom mozna Łatwo znalezc  poparcie wśród ludzi czyzli glosujacych.

mysle ze to co napisalem jest ok napisalem tak jak ja mysle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem w miejscowościach, w których są te świetlice środowiskowe należy zlikwidować świetlice szkolne i zwolnić nauczycieli, którzy tam pracują. Po co generować podwójne koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ubieglym roku podczas wakacji przez Świetlice przewinęło sie ponad dwa tys. Dzieci czy to swiadczy o tym że są niepotrzebne? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie świetlice środowiskowe powinny być czynne jedynie w wakacje , PRZEZ 2 MIESIĄCE W ROKU, A NIE PRZEZ 12 MIESIĘCY !!! SZEŚĆ RAZY MNIEJSZE KOSZTY!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Gość dzieci nie są winne napisał:

czym wam parszywcy dzieci zawiniły? prowadzicie sobie jakąs swoja dziwna gierke a na tym tylko dzieci cierpia. Co z was za opozycja? siedzieć i pisać pierdoły każdy potrafi. Nie ma to jak atakować czyjaś rodzinę co? można krytykować władzę ale merytorycznie a nie tak jak wy to robicie. Ciekawe dlaczego powiatu nie atakujecie? kampania czas start

za takie wyzwiska mogę Pana /Panią pozwać , mam prawo wyrazić swoje zdanie, zwłaszcza, że, jak wynika z logicznego myślenia świetlice szkolne i świetlice środowiskowe to miejsca o tym samym przeznaczeniu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Gość Rodzic napisał:

W ubieglym roku podczas wakacji przez Świetlice przewinęło sie ponad dwa tys. Dzieci czy to swiadczy o tym że są niepotrzebne? 

Jakieś dane? Czy tak o po prostu sobie napisałeś z głowy żeby mieć jakieś kontrargumenty?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

PONAD 2 TYSIĄCE DZIECI ,TYLE TO CHYBA JEST WSZYSTKICH UCZNIÓW W SZKOŁACH W GMINIE. HA HA , TO JEST ŻENUJĄCE 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście uważam że najpierw trzeba być zorientowanm w temacie a potem się wypowiadać. W ciągu roku również Świetlice są bardzo potrzebne przynajmniej dla moich dzieci. Ja również płace podatki i osobiście bardzo sie cieszę ze w naszej gminie jest taka instytucja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim razie proszę powiedzieć czym różni się świetlica środowiskowa od świetlicy szkolnej i czemu niby są potrzebne dwa te same miejsca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rodzice wiedzą czym się różni a skoro krytykujacy nie wiedzą to świadczy tylko o tym że jest to kolejny temat w którym chodzi tylko o krytykę obecnej władzy i o nic więcej.  Bo jal można poruszać taki temat i z góry krytykować nie mając pojęcia jak taka placówka działa. ..?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Gość Rodzic napisał:

Rodzice wiedzą czym się różni a skoro krytykujacy nie wiedzą to świadczy tylko o tym że jest to kolejny temat w którym chodzi tylko o krytykę obecnej władzy i o nic więcej.  Bo jal można poruszać taki temat i z góry krytykować nie mając pojęcia jak taka placówka działa. ..?

Ja mam wiedzę jak działa ta placówka , w ten sam sposób jak świetlica szkolna. Skoro Pan/i tak broni tej instytucji to proszę to czymś uargumentować, teraz jedynie bawi się Pan/i ze mną w odbijanie piłeczki , dyskutujmy merytorycznie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro uważa pan/i że Zespół Świetliic Środowiskowych działa tak samo jak świetlice szkole tzn że nie ma pan/i bladego pojęcia o funkcjonowaniu tej placówki. W ten sam sposób można krytykować działalność Mosiru bibliotek czy Bdk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tłumaczę Pan/i , że posiadam wiedzę na ten temat , zarówno na świetlicy szkolnej, jak i środowiskowej wychowawcy odrabiają lekcje z dziećmi, grają w gry planszowe, dzieci mogą korzystać z komputerów, telewizorów, wykonywać prace plastyczne, śpiewać, tańczyć. Skoro ta instytucja jest tak ,,genialna" to dlaczego istnieją tylko dwa takie miejsca w Polsce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może raczej trzeba by pochwalić te dwie gminy za taką inicjatywę a nie wszystko krytykować. Świetlice Środowiskowe w Brzozowie i Przysietnicy istnieją juz ponad 11 lat a od 2013 roku jako Zespół Świetlic i nagle teraz znalazł się zatroskany gość ktoremu to przreszkadza. Uważam że inwestowanie w dzieci i młodzież to nie jest marnowanie pieniędzy podatników a raczej ich dobre lokowanie na przyszłość.  Skoro w szkołach świetlice działają dokladnie tak samo to pytanie dlaczego dzieci w nich nie zostają tylko rodzice przyprowadzają je do Świetlicy Środowiskowej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat ta świetlica jest jak najbardziej potrzebna dzieci są bardzo zadowolone i ciekawie spędzają czas. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że gdyby zapytać wszystkich rodziców każdy wyrazil by pozytywną opinię. W przeciwnym razie nie przyprowadzali by tam swoich dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że nie potrafi Pan/i prowadzić dyskusji na argumenty , jedynie posługuje się Pan/i gdybaniem nie mam ochoty kontynuować tematu. Myślę, że przedstawiłem sprawę jasno, i, że samorząd zwróci uwagę na ten problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0