REKLAMA

Zyskaj! 6 tys. zł instalacja fotowoltaiczna, 16 tys. zł magazyn energii. SPRAWDŹ

POLSKA. – Rozwój odnawialnych źródeł energii to dobra recepta na rosnące na skutek wojny ceny prądu. Dlatego zwiększamy wsparcie dla gospodarstw domowych. W ślad za zamrożeniem cen prądu, podnosimy dofinansowanie na budowę domowych instalacji fotowoltaicznych – informuje minister klimatu i środowiska Anna Moskwa.

Debata na temat rozwoju sektora OZE w Polsce oraz przedstawienie efektu prac w ramach porozumień sektorowych morskiej energetyki wiatrowej, biogazu i biometanu oraz fotowoltaiki, zainicjowanych przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska to główne cele Konferencji Stron Porozumień Sektorowych, która odbyła się 22 listopada 2022 r. w Warszawie. Podczas konferencji minister klimatu i środowiska Anna Moskwa ogłosiła zmiany w programie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej „Mój Prąd”.

W ramach programu Mój Prąd Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 15 grudnia podniesiony zostanie poziom dofinansowania dla instalacji fotowoltaicznych do 6 tys. złotych, a do magazynów energii do 16 tys. złotych. Zmiana ta obejmie wszystkich beneficjentów 4. edycji programu.

foto: Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska / FB

Mamy bardzo dobrą wiadomość dla rozwoju odnawialnych źródeł energii. Patrząc jak rozwija się fotowoltaika zdecydowaliśmy się na podniesienie dofinansowania w ramach programu „Mój Prąd – to 6 tys. dla paneli fotowoltaicznych i 16 tys. zł dla magazynów energii. Zmiana obejmie beneficjentów 4. edycji programu – mówiła.

W kolejnych tygodniach możecie Państwo się spodziewać dalszych działań, wspierających rozwój energii odnawialnej w Polsce – dodała.

  źródło: Anna Moskwa, minister klimatu i środowiska / FB, gov.pl

23-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: