REKLAMA

Złote Gody, czyli Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI. Uroczystość Złotych Godów odbyła się 17 listopada br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej i wzięło w niej udział 8 par, które na ślubnym kobiercu stanęły pół wieku temu.

dsc0703-e34b983118

„O ile w ogóle jest możliwe niebo na ziemi, to można je znaleźć tylko w szczęśliwym małżeństwie” napisała Maria von Ebner-Eschenbach pod koniec XIX wieku, a słowa tej austriackiej pisarki mimo upływu lat są nadal aktualne.

Aby długoletni związek dwojga ludzi był szczęśliwy, musi posługiwać się zadziwiającą matematyczną regułą – dzielić ze sobą wszystkie wspólne chwile, a jednocześnie mnożyć dobro i szczęście. Ta niezwykła zasada jest dobrze znana parom małżeńskim z terenu naszej gminy, które w tym roku świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego.

Uroczystość Złotych Godów odbyła się 17 listopada br. w sali widowiskowej Urzędu Gminy w Jasienicy Rosielnej i wzięło w niej udział 8 par, które na ślubnym kobiercu stanęły pół wieku temu. Z tej okazji Wójt Gminy Jasienica Rosielna Urszula Brzuszek w asyście przewodniczącego Rady Gminy Stanisława Pająka uhonorowała Jubilatów przyznanymi przez Prezydenta RP Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Niezwykłe, pełne wzruszeń, uśmiechów i ciepła spotkanie, uświetnił porywający koncert wokalistów Ogniska Muzycznego w Jasienicy Rosielnej pod merytoryczną opieką pani Marty Krowiak.

 
Dostojnym Jubilatom, życzymy, aby nadal trwali w tej wyjątkowej więzi, jaką zawarli przed laty; aby nadal świecili blaskiem dobra, duchowego piękna i życiowej mądrości, która pozwala uchwycić to, co w życiu jest naprawdę istotne i stanowi wartość prawdziwą.

Lista osób odznaczonych:

    – Barańscy Józefa i Stanisław
    – Dobrowolscy Maria i Edward
    – Folta Zofia i Kazimierz
    – Kuśnierczyk Danuta i Adolf
    – Leśniak Stanisław i Stanisława
    – Malinowscy Zofia i Adam
    – Mateja Kazimiera i Adam
    – Miłek Zofia i Adam
    – Śnieżek Romualda i Jan

źródło: Gmina Jasienica Rosielna


23-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: