REKLAMA

Zlikwidowano ogromną uprawę konopi. ZOBACZ VIDEO (FILM, ZDJĘCIA)

|

Zlikwidowano ogromną uprawę konopi. ZOBACZ VIDEO (FILM, ZDJĘCIA)

RZESZÓW / PODKARPACIE. To kolejne już uderzenie podkarpackich policjantów w narkobiznes. Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie wspierani przez kolegów z jednostek w Szczecinie, Gorzowie Wielkopolskim i Zarządu CBŚP w Białymstoku zlikwidowali dwie nielegalne uprawy konopi indyjskich. Łącznie zabezpieczyli blisko 4 tysiące roślin i ponad 60 kg marihuany o czarnorynkowej wartości 4 milionów złotych. Zarzuty usłyszało czterech mężczyzn, Polak i trzech obywateli Wietnamu.

Realizacje miały miejsce w ubiegłym tygodniu. Kilkudziesięciu policjantów z wydziałów kryminalnych komend w Rzeszowie, Szczecinie i Gorzowie Wielkopolskim, wspierani przez antyterrorystów ze Szczecina i Gorzowa, o godz. 6 rano weszli pod wytypowany adres w województwie zachodniopomorskim. W wynajętym budynku przestępcy ukryli nielegalną uprawę konopi.

Pomieszczenia zostały specjalnie do tego celu przystosowane i wyposażone. Wnętrze podzielono na strefy, w których znajdowały się rośliny na różnych etapach wzrostu. Łącznie zabezpieczono tam 2735 roślin oraz 13 kilogramów marihuany. Osoby zaangażowane w ten proceder zainwestowały około 350 tys. złotych, aby wyposażyć hale w urządzenia do naświetlania, nawadniania, nawożenia i wentylacji. Na miejscu zabezpieczono dwa agregaty prądotwórcze o wartości 100 tys. złotych oraz zbiorniki z paliwem o pojemności 5 tys. litrów.

Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn, właściciela budynku oraz dwóch obywateli Wietnamu w wieku 31 i 38 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz uprawy konopi i wytwarzania z nich znacznej ilości środka odurzającego w postaci marihuany. Sąd tymczasowo ich aresztował.

Trzy dni później, policjanci z Rzeszowa, wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP Zarządu w Białymstoku przeszukali kolejne miejsce na terenie Gołdapi, w województwie warmińsko-mazurskim. Tym razem, na poddaszu budynku mieszkalnego ujawniono ukrytą uprawę konopi. Zabezpieczono tam ponad 1100 roślin, na różnych etapach wzrostu oraz 50 kilogramów marihuany. W budynku zatrzymano 31-letniego obywatela Wietnamu, który zajmował się tą nielegalną działalnością. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Sąd Rejonowy w Rzeszowie zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Śledztwo nadzoruje Podkarpacki Wydział Zamiejscowy Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie.

źródło: KWP


07-06-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
zlikwidowano-ogromna-uprawe-konopi-zobacz-video-film-zdjecia-00e7ts-3047