REKLAMA

Zebranie sprawozdawcze w OSP Przysietnica (ZDJĘCIA)

PRZYSIETNICA / PODKARPACIE. W Domu Strażaka w Przysietnicy spotkali się strażacy – ochotnicy miejscowej jednostki OSP na corocznym zebraniu sprawozdawczym.

W spotkaniu wzięli też udział: burmistrz Brzozowa, a zarazem prezes Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP Józef Rzepka, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Brzozowie bryg. Krzysztof Folta, miejscowi radni RM w Brzozowie Andrzej Rzepka, Tomasz Rzepka i Marek Wacek, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich UM w Brzozowie Agnieszka Wilk, dzielnicowy Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie mł. asp. Zbigniew Helon, dyrektor SP Nr 2 w Przysietnicy, a zarazem członek miejscowej OSP Jadwiga Ścibor oraz nowo wybrana przewodnicząca KGW w Przysietnicy Wanda Bąk.

Zebranie otworzył prezes OSP w Przysietnicy dh Roman Szarek, zaś całość poprowadził jednogłośnie wybrany przewodniczący dh Mariusz Kaznowski. Powołano też protokolanta, którym została druhna Lidia Gazdowicz oraz komisję uchwał i wniosków w składzie: przewodniczący dh Jacek Szklarz oraz członkowie druhny: Jadwiga Ścibor i Amelia Kwolek.

Sprawozdanie z działalności zarządu OSP za 2017 rok przedstawił naczelnik dh Piotr Gaździk, zaś z prac komisji rewizyjnej dh Krzysztof Sobota. Z kolei skarbnik jednostki – druhna Marzena Pudlik przybliżyła sprawozdanie finansowe za ubiegły rok wraz z przedstawieniem planu na bieżący.

Zebranie było też okazją do  uhonorowania dh. Jacka Szklarza brązowym medalem Za Zasługi dla Pożarnictwa, zaś druhów: Zdzisława Szczepka i Krzysztofa Sobotę odznakami Za wysługę 25 lat. Odznaczenia odebrali z rąk burmistrza Brzozowa Józefa Rzepki, a legitymacje wręczył im bryg. Krzysztof Folta. Z kolei prezes Roman Szarek w imieniu zarządu OSP w Przysietnicy przekazał podziękowania za pomoc w organizacji obchodów 90-lecia powołania jednostki: burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce, naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich Agnieszce Wilk oraz dyrektorowi Muzeum Regionalnemu w Brzozowie dr. Mariuszowi Kaznowskiemu.

Podczas zebrania ciepłe słowa pod adresem całej przysietnickiej braci strażackiej skierowali zaproszeni gości. Burmistrz Brzozowa Józef Rzepka podziękował im za ich działalność ratowniczo-gaśniczą, uczestnictwo w zdarzeniach oraz aktywność i zaangażowanie w działania społeczne zarówno na rzecz sołectwa jak i gminy Brzozów. Zauważył też, że coraz więcej młodych ludzi wstępuje w szeregi jednostki OSP w Przysietnicy, co cieszy bardzo i jednocześnie dobrze rokuje na przyszłość. Z kolei Agnieszka Wilka przedstawiła informacje dot. planowanych zakupów w zakresie sprzętu i umundurowania, ewentualnych remontów oraz szkolenia przeciwpożarowego. Zaś bryg. Krzysztof Folta omówił m.in. sprawy z zakresu udziału jednostek OSP gminy Brzozów nie tylko w akcjach ratowniczo-gaśniczych. Brygadier podkreślił zaangażowanie strażaków – ochotników  także podczas ćwiczeń i zawodów strażackich oraz w różnorodnych kampaniach społeczno–informacyjnych i edukacyjnych podejmowanych przez zawodową straż. Kończąc, podziękował im za bardzo dobrą współpracę z KP PSP w Brzozowie, bo jak podkreślił przysietnicka jednostka należy do jednej z prężniej działających Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu brzozowskiego.

Na zakończenie udzielono zarządowi OSP w Przysietnicy absolutorium za okres sprawozdawczy oraz podjęto uchwały w sprawach zatwierdzenia planów działalności i finansowego na 2018 rok.

źródło: Serwis informacyjny gminy Brzozów / autor: ET

15-02-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
zebranie-sprawozdawcze-w-osp-przysietnica-zdjecia-00e7ts