REKLAMA

Zaduszki Jazzowe W Brzozowie! (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW. 17 listopada Brzozowski Dom Kultury gościł w ramach tegorocznych Zaduszek Jazzowych formację  AMC Trio z Presova na Słowacji. W wydarzeniu licznie udział wzięli pasjonaci dobrej muzyki w tym przedstawiciele władz samorządowych, jednostek kultury oraz organizacji społecznych.

image001_43

Wspomniany zespół istnieje już od około dwudziestu lat. W jego skład wchodzą Peter Adamkovic na fortepianie i instrumentach klawiszowych, Martin Marinczak na kontrabasie oraz Stanislav Cvanciger na perkusji. W Brzozowskim Domu Kultury AMC trio wystąpił w rozszerzonym składzie, bowiem do grupy dołączył gitarzysta Samuel Marincak.

Obecnie dorobek muzyczny zespołu to 7 albumów. Grupa koncertowała i nagrywała w studio z takimi gwiazdami jak: Randy Brecker, Philip Catherine, Bill Evans, Ulf Wakenius, Mark Whitfield, Michael ‘Patches’ Stewart czy też Eric Marienthal.

AMC trio z powodzeniem wypracowało własny język i styl, dzięki czemu jest rozpoznawalne i niepowtarzalne. Muzycy mają niezwykły talent do tworzenia pięknych melodii. Wykraczają poza tradycyjne techniki jazzowe i dążą do wielogatunkowego brzmienia inspirowanego m.in. muzyką popularną i klasyczną, melodiami z muzyki ludowej wschodniej Słowacji, a także naturą, literaturą, duchowością i wszelkiego rodzaju pięknem.

Organizatorem projektu „Zaduszki Jazzowe Brzozów 2022” było Stowarzyszenie Przestrzeń Twórcza, parterem zaś Brzozowski Dom Kultury. Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków otrzymanych z Gminy Brzozów.

Źródło: BDK

fot.: UM Brzozów

21-11-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: