REKLAMA

ZADUSZKI JAZZOWE. Marek Napiórkowski TRIO w Jasiu Wędrowniczku

RYMANÓW / PODKARPACIE. Zapraszamy na Zaduszki Jazzowe w Jasiu Wędrowniczku. Marek Napiórkowski TRIO już 4 listopada!

4 listopada 2022 r. (piątek), godz. 20:00   
Wstęp: 80 zł/os.

UWAGA!!!
PRZEDSPRZEDAŻ BILETÓW do 23 października
Wstęp: 70 zł/os.

Marek Napiórkowski Trio – to formacja w której skład wchodzi trzech niezwykłych muzyków:

  • Marek Napiórkowsk- gitara
  • Michal Barański – kontrabast
  • Paweł Dobrowolski – perkusja

Koncerty tego zespołu, składającego się z wybitnych polskich jazzmanów. To mieszanka żywiołowej pełnej energii improwizowanej muzyki ekspresyjnych partii solowych, ale także stonowanych lirycznych ballad.

Marek Napiórkowski jest czołowym polskim gitarzystą i kompozytorem. Od wielu lat realizuje się jako artysta wszechstronny, budując jednocześnie własny, niepowtarzalny język muzyczny. Trudny do zaszufladkowania – z każdym nowym przedsięwzięciem zabiera nas w coraz ciekawsze, intrygujące światy muzyczne, przypieczętowując je marką unikatowego brzmienia.

Od początku swojej kariery pojawia się na szczytach polskich rankingów, a nieprzerwanie od 2012 roku, głosami czytelników Jazz Forum, wybierany jest Jazzowym Gitarzystą Roku. Doceniany przez branżę i krytyków muzycznych – trzynastokrotnie nominowany, a w 2019 uhonorowany statuetką Nagrody Muzycznej FRYDERYK. Laureat nagrody Mateusze Trójki 2018 za album „WAW-NYC”, przyznawanej przez Program III Polskiego Radia. Wyróżniony za muzykę do filmu „Miłość i puste słowa” w reżyserii Małgorzaty Imielskiej podczas 48. Lubuskiego Lata Filmowego – Łagów 2019.

Realizuje się także jako kompozytor muzyki teatralnej. Od grudnia 2017 roku prowadził autorską audycję „Dźwięki nieoczywiste” na antenie radia Chilli Zet, obecnie jest gospodarzem audycji „Napiór w eterze” na antenie Radia Nowy Świat.

Nagrał ponad 150 płyt z różnymi wykonawcami, w tym kilkanaście autorskich. Na jego solowych płytach zagrali m. in. Chris Potter, Clarence Penn, Grégoire Maret, Mino Cinelu, Manuel Valera, Anna Maria Jopek, Leszek Możdżer czy Adam Pierończyk. Spośród muzyków, z którymi grał i nagrywał, warto wymienić takie postaci, jak: Tomasz Stańko, Adam Holzman, Marcus Miller, Hadrien Feraud, Sugar Blue, Henryk Miśkiewicz, Janusz Muniak, Tomasz Szukalski, Jan Ptaszyn Wróblewski, a także Pat Metheny, Richard Bona, Ivan Lins, Dhafer Youssef, Gonzalo Rubalcaba. Koncertował w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji, Chinach, Rosji i większości krajów Europy.

Prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc
i wykupienie biletów do 7 dni od rezerwacji.

Rezerwacje:
Tel.: 13 43 567 33, 603 364 444
e-mail: hotel@jas-wedrowniczek.pl

fot. Rafał Masłow

Artykuł sponsorowany
materiały nadesłane

10-10-2022

Udostępnij ten artykuł znajomym: