REKLAMA

Zabrał 5 zł nastolatkom. Trafił do aresztu

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Najsurowszy środek zapobiegawczy dla 30-letniego mieszkańca województwa lubelskiego, który siłą zmusił dwóch nastolatków do oddania mu pieniędzy w kwocie 5 zł. Decyzją sądu najbliższe dwa miesiące 30-latek spędzi w areszcie. Za rozbój grozi mu nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

W sobotę około godz. 20.30, dyżurny brzozowskiej komendy został powiadomiony o rozboju, do którego doszło na przystanku autobusowym w Brzozowie. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci, w rozmowie z pokrzywdzonymi nastolatkami, ustalili jego przebieg i rysopis sprawcy.

Do dwóch nastolatków stojących na przystanku autobusowym podszedł agresywny mężczyzna, który zażądał od niech pieniędzy. Napastnik szarpiąc za ubranie zmusił najpierw 17-latka do oddania mu 3 zł, a następnie postępując w podobny sposób, zabrał 2 zł 14-latkowi. Naocznym świadkiem całego zajścia była 14-latka, która widząc co się dzieje, wezwała na miejsce policję.

Młodzi ludzie wskazali funkcjonariuszom kierunek, w którym odszedł się napastnik. Chwilę później mężczyzna już był w rękach policjantów. Okazał się nim 30-letni mieszkaniec województwa lubelskiego. W chwil zatrzymania był pijany. Badanie na alkomacie wskazało 1,7 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut rozboju. Przyznał się do jego popełnienia. Swoje zachowanie tłumaczył tym, że nie miał złych intencji, a pieniądze potrzebne mu były na bilet, gdyż nie miał się jak dostać do domu.

Wczoraj wobec 30-latka sąd zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Za przestępstwo rozboju może mu grozić kara nawet 12 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów
zdjęcie poglądowe: archiwum KWP

29-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: