REKLAMA

Zabieszczaduj razem z nami, czyli XI Festiwal Natchnieni Bieszczadem 2019!

CISNA / PODKARPACIE. Festiwal Natchnieni Bieszczadem to cykliczna impreza w przepięknej miejscowości Cisna, w samym sercu Bieszczad. W tym roku to już XI edycja wydarzenia, które ma na celu promocję utalentowanych mieszkańców regionu, a gościom odwiedzającym nasze góry, możliwość poznania piękna przyrody i spędzenie urlopu, choć częściowo z kulturą i tradycją Bieszczadów.

Na scenie głównej wystąpią znakomite Zespoły i Artyści: Lirepi, Grupa na Swoim, Łemkowyna, Żmije, Oreada, Piece od Cake, Janusz Strąkowski, Piotr Rogalik Rogala, Piotr Łagodzic, Zespół „Jak”, Leszek Kopeć, Agata Rymarowicz z Zespołem, Grzane Wino oraz Legenda Bieszczad – KSU i muzycy z Matragony! Odbędą się również wyjątkowe koncerty bieszczadzkich bardów, takich jak: Adam Łysy Glinczewski, Maciej Jóźwik, Marek Dubeltowicz, Andrzej Czyż, Ryszard Denisiuk Bury, Paweł Sikora. Publiczność będzie miała także możliwość wysłuchania laureatów ubiegłorocznej edycji konkursu Piosenki Turystycznej i Poetyckiej: Marcel i Wiktor Kotuła, Krzysztof Karasiński.

Miejsce Festiwalu to prawdziwa mekka artystyczna. Angażując młodzież w organizację Konkursu poetyckiego, Przeglądu piosenki poetyckiej i turystycznej czy targów książki, chcemy poszerzyć ich horyzont na postrzeganie świata.

Partnerem wydarzenia jest Województwo Podkarpackie, które wspiera nas w organizacji. W programie przewidziany jest Ogólnopolski Konkurs piosenki poetyckiej „Natchnieni Bieszczadem”, Ogólnopolski konkurs poetycki „Dźwiękosłowa”, wystawy oraz warsztaty rzemiosła, degustacje wyrobów regionalnych, warsztaty teatralne, jarmark twórczy, targi sztuki i rękodzieła artystycznego, produkty lokalne czy targi książki.

Dla dzieci przewidziane jest wiele atrakcji, konkursów i zabaw, takie jak dmuchany zamek czy trampoliny. Przewidziane są również warsztaty przyrodnicze, pisanie ikon, rzeźby z gliny, kosmetyka naturalna. Po koncertach odbędą się śpiewanki, czyli wspólne bieszczadowanie.

W tym roku festiwal trwa trzy dni. 23-24 sierpnia to koncerty w centrum Cisnej, zaś w niedzielę 25 sierpnia odbędzie się Piknik rodzinny „Natchnieni Bieszczadem i Pożegnanie Lata 2019”. Festiwal ma charakter charytatywny na rzecz Kamila, który w wyniku wypadku uszkodził kręgosłup. W sobotę, 24 sierpnia na Wyspie „Energetyk” odbędzie się III Cross PGE EO – bieg charytatywny, którego twarzą jest Biegaczka górska Izabela Zatorska. Festiwal zakończy również bieg Crossowy, tym razem dla darczyńców i wszystkich chętnych. Około godz. 15:00 rozpoczną się koncerty m.in. Kapeli z Przypadku.

Na miejscu będzie można skorzystać z wielu atrakcji, również dla dzieci, m.in. piłka plażowa, nowoczesny plac zabaw, rowerki wodne, jachty – żeglowanie.

W tym roku łączymy dwie pasje: GÓRY-WODA. Serdecznie zapraszamy do wspólnego bieszczadowania!

NASZE MOTTO: RZUCAM WSZYSTKO, WYJEŻDŻAM W BIESZCZADY!

Zdjęcia z poprzedniej edycji festiwalu.

materiały nadesłane


video: youtube.com / KSUartpl


14-08-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)