REKLAMA

Zabezpieczyli nielegalną amunicję (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Nawet do 8 lat pozbawienia wolności może grozić 55-letniemu mieszkańcowi gminy Haczów. Funkcjonariusze zabezpieczyli u niego nielegalnie posiadaną amunicję, kuszę oraz prawdopodobnie fragment karabinu. Posiadanie tych przedmiotów mężczyzna tłumaczył zamiłowaniem do militariów wojennych.

1023280528

Wczoraj brzozowscy policjanci uzyskali informację, że jeden z mieszkańców gminy Haczów może posiadać nielegalnie amunicję. Funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania 55-letniego mężczyzny. Tam ujawnili i zabezpieczyli trzynaście sztuk amunicji, pocisk moździerzowy, kuszę i prawdopodobnie fragment karabinu. Część zabezpieczonej amunicji miała uszkodzone spłonki, niektóre były w całości.

Mężczyzna nie posiadał zezwoleń wymaganych prawem. Przetrzymywanie tych przedmiotów tłumaczył zamiłowaniem do militariów wojennych. Jak oświadczył zbierał wszystko co znajdował na polach czy w lesie i kolekcjonował.

W prowadzonym w tej sprawie śledztwie zostanie powołany biegły z zakresu badań broni. To potwierdzi czy zabezpieczone elementy są zabronione w myśl ustawy o broni i amunicji.

Pamiętajmy! Posiadanie nawet jednej sztuki amunicji jest zabronione. Przypominamy art. 263 § 2 kodeksu karnego – „Kto bez wymaganego zezwolenia posiada broń palną lub amunicję, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

1383166891

KPP Brzozów

04-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)