XXI Ogólnopolski Kolonijno – Wypoczynkowy Turniej Szachowy 2010

W dniach od 26 czerwca do 4 lipca br. w stolicy Polskiej wikliny Rudniku nad Sanem rozegrany został XXI Ogólnopolski Kolonijno – Wypoczynkowy Turniej Szachowy. W turnieju tym wzięli udział zawodnicy „Brzozovii” MOSiR Brzozów, którzy jednocześnie są członkami kadry woj. podkarpackiego.

Na starcie zawodów stanęło 148 zawodników z woj. podkarpackiego, małopolskiego oraz lubelskiego.  Turniej rozegrany został w czterech kategoriach: Grupa A z rankingiem 1800 i wzwyż, w której wystąpił Tomasz Jaskółka, Grupa B z rankingiem do, 1799 w której wystąpiła Aleksandra Kozubal, Inga Białowąs oraz Jakub Gładysz, Grupa C juniorzy urodzeni w latach 1996 -99 oraz Grupa D juniorzy urodzeni w roczniku 2000 i młodsi, w której wystąpiła Ania Krzysztyńska oraz Zuzanna Jurkiewicz. Turniej rozegrany został systemem szwajcarskim 9 rund na dystansie 90 min na zawodnika.

Po rozegraniu wszystkich rund Tomek Jaskółka w grupie A zajął ostatecznie 9 miejsce, w grupie B Jakub Gładysz zajął miejsce 23, Inga Białowąs 24 a Aleksandra Kozubal zajęła miejsce 30. W grupie D Ania Krzysztyńska zajęła miejsce 5 zaś Zuzanna Jurkiewicz miejsce 10 i podniosła kategorie szachową na II ( 1600 ). Ponieważ był to Turniej połączony z wypoczynkiem oprócz rozgrywek i zajęć szachowych uczestnicy brali czynny udział w rozgrywkach sportowych takich jak tenis ziemny i stołowy, grali w piłkę plażową oraz chodzili na basen. W programie było zwiedzanie Muzeum Wikliny oraz Młyn wybudowany w 1905 roku i nadal funkcjonujący. Turniej ten był też ostatnim sprawdzianem dla niektórych zawodników, którzy w dniu 6 lipca rozpoczynają rozgrywki Drużynowych Mistrzostw PolskiI Ligi juniorów w Suchedniowie woj. świętokrzyskie.