REKLAMA

Wzmożone kontrole policji oraz ITD na DK19 w Domaradzu (ZDJĘCIA)

DOMARADZ / PODKARPACIE. Policjanci z brzozowskiej drogówki wspólnie z funkcjonariuszami Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego dbali o bezpieczeństwo na drodze, sprawdzając prawidłowości przepisów z zakresu transportu drogowego oraz stan techniczny pojazdów. Szczególną uwagę skierowano na kierujących poruszających się samochodami ciężarowymi.

To kolejny raz, kiedy służby łączą swoje siły, doświadczenie i możliwości sprzętowe, by sprawdzić stan techniczny samochodów ciężarowych oraz to, czy kierowcy jeżdżą zgodnie z przepisami.

Dzięki wspólnym służbom, policjanci i funkcjonariusze ITD mają więcej możliwości, by szybciej i sprawniej przeprowadzić kontrolę, co nie tylko pozwala na dokładne sprawdzenie stanu technicznego pojazdów, skontrolowania czasów pracy kierowców, ale również na przeprowadzenie większej ilości kontroli w krótszym czasie.

Szczegółowe przepisy dotyczące pracy kierowców zawodowych, którzy poruszają się pojazdami wyposażonymi w tachografy, których zadaniem jest rejestrowanie funkcjonowania pojazdu, w tym wskazanie danych z prędkościomierza, rejestrację przejechanej drogi przez pojazd oraz pokazania aktywności kierowcy poprzez odnotowywanie okresu jego jazdy, odpoczynku, dyżuru czy też innej pracy. Na podstawie tego urządzenia, kontrolujący kierowcę widzą, czy wykonywana praca jest w zgodzie z przepisami, a sam kierowca dba o to, by być w pełni wypoczętym siadając za kierownicę.

Podczas takich kontroli sprawdzany był również szczegółowo stan techniczny pojazdów, stan trzeźwości kierujących, jak również to czy posiadają oni odpowiednie uprawnienia i dokumenty zezwalające na wykonywanie transportu drogowego.

Wypoczęty i trzeźwy kierowca, sprawny pojazd techniczny to podstawa, by na drogach naszego powiatu ruch drogowy odbywał się bezpiecznie.

 

źródło: KPP Brzozów

 


09-07-2024

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: