REKLAMA

Wzmacniane szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej! Będą kolejne szkolenia

W najbliższą sobotę, w godzinach porannych kolejni ochotnicy przekroczą bramę koszar  3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpoczną pierwszy dzień szkolenia podstawowego. 16-dniowe szkolenie prowadzone będzie przez instruktorów z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie. Podsumowaniem będzie uroczysta przysięgą wojskowa, która odbędzie się 24 października.

16-dniowe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną już w najbliższą sobotę 9 października, tuż po przekroczeniu bramy koszar w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4. Po przeprowadzeniu przez komisję rekrutacyjną niezbędnych formalności ewidencyjnych, już w pierwszym dniu, ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, który składa się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. Kolejne dni terytorialsi spędzą na obiektach szkoleniowych rzeszowskiego garnizonu.

Podczas szkolenia taktycznego rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Dla terytorialsów priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału i nauka prowadzenia ognia, zasady zachowania na polu walki oraz udzielanie pierwszej pomocy. W ostatnim dniu szkolenia podstawowego kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin, czyli tzw. „pętlę taktyczną”. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych.

Na zakończenie szkolenia podstawowego, 24 października, żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Informacja o miejscu, w którym odbędzie się uroczystość, zostanie podana bliżej terminu złożenia przez żołnierzy przysięgi.

Szkolenie w Bieszczadach. Batalion Sanok.

Służbę w WOT kierujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości oraz realizować życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. Proponujemy też rozwój osobisty poprzez udział w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Dla chętnych, którym najbliższy termin nie sprzyja mamy dobrą wiadomość. Kolejne szkolenie w tym roku rozpocznie się  20 listopada.

Dołącz do nas!

kpt. Witold Sura
rzecznik prasowy 3 PBOT
foto: DWOT

06-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)