REKLAMA

Wzmacniane szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej! Będą kolejne szkolenia

W najbliższą sobotę, w godzinach porannych kolejni ochotnicy przekroczą bramę koszar  3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej i rozpoczną pierwszy dzień szkolenia podstawowego. 16-dniowe szkolenie prowadzone będzie przez instruktorów z 31. Batalionu Lekkiej Piechoty w Rzeszowie. Podsumowaniem będzie uroczysta przysięgą wojskowa, która odbędzie się 24 października.

16-dniowe szkolenie podstawowe kandydaci rozpoczną już w najbliższą sobotę 9 października, tuż po przekroczeniu bramy koszar w Rzeszowie przy ul. Langiewicza 4. Po przeprowadzeniu przez komisję rekrutacyjną niezbędnych formalności ewidencyjnych, już w pierwszym dniu, ochotnicy przejdą test sprawności fizycznej, który składa się z marszobiegu na dystansie 3 km, skłonów tułowia oraz pompek. Kolejne dni terytorialsi spędzą na obiektach szkoleniowych rzeszowskiego garnizonu.

Podczas szkolenia taktycznego rekruci odbędą praktyczne ćwiczenia niezbędne żołnierzowi do przetrwania w czasie działań wojennych. Dla terytorialsów priorytetem będzie szkolenie strzeleckie, w tym teoria strzału i nauka prowadzenia ognia, zasady zachowania na polu walki oraz udzielanie pierwszej pomocy. W ostatnim dniu szkolenia podstawowego kandydaci pełniący terytorialną służbę wojskową odbędą egzamin, czyli tzw. „pętlę taktyczną”. Podczas tego testu każdy żołnierz wykona wiele zadań ogniowych i taktycznych.

Na zakończenie szkolenia podstawowego, 24 października, żołnierze złożą przysięgę wojskową na sztandar 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego, ps. „Pług”. Informacja o miejscu, w którym odbędzie się uroczystość, zostanie podana bliżej terminu złożenia przez żołnierzy przysięgi.

Szkolenie w Bieszczadach. Batalion Sanok.

Służbę w WOT kierujemy do wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości oraz realizować życiowe plany związane ze służbą Ojczyźnie. Proponujemy też rozwój osobisty poprzez udział w kursach specjalistycznych i kwalifikacyjnych. Dla chętnych, którym najbliższy termin nie sprzyja mamy dobrą wiadomość. Kolejne szkolenie w tym roku rozpocznie się  20 listopada.

Dołącz do nas!

kpt. Witold Sura
rzecznik prasowy 3 PBOT
foto: DWOT

06-10-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: