REKLAMA

Wyprawka na 5+ niesie pomoc dzieciom

BRZOZÓW / PODKARPACIE.  Małymi krokami zbliża się początek roku szkolnego, a co za tym idzie wydatki. Koszty, jakie musi ponieść rodzic wahają się w granicach 300-400 zł na jedno dziecko. To sprawia, że zostaje on postawiony przed finansowym dylematem.
Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak organizuje zbiórkę niezbędnych artykułów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin z powiatu brzozowskiego.  

Odwołując się do Państwa wrażliwości i chęci pomocy potrzebującym, apelujemy o przekazywanie do naszej Fundacji niezbędnych artykułów szkolnych (tj. podręczniki, piórniki, długopisy itp.), które później zostaną przekazane najuboższym dzieciom. Nie muszą to być nowe przedmioty. Do pomocy zapraszamy również Firmy i hurtownie z artykułami szkolnymi do przekazania wyprawki dla potrzebujących dzieci. –  mówi Bożena Bieńczak, Wiceprezes Fundacji.

Do akcji chcemy zaprosić również Nowożeńców, którzy w trakcie składania życzeń  nie chcą otrzymywać kwiatów, a np. kupony loteryjne. Zachęcamy tych wszystkich, którzy w najbliższym czasie zamierzają się pobrać, a nie mają jeszcze pomysłu na takie prezenty o przyłączenie się do naszej inicjatywy i przekazanie na rzecz Fundacji przyborów szkolnych. – zachęca Wiceprezes Fundacji.

W ubiegłym roku Fundacja zorganizowała wsparcie i wyprawkę dla 76 dzieci pochodzących z rodzin o średnim, łącznym dochodzie nieprzekraczającym 258 zł.
W tym roku dzieci również czekają na pomoc.

Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak działa od ponad 10 lat nie tylko na terenie Podkarpacia, ale także w innych częściach kraju. Została założona w Brzozowie przez Bożenę i Andrzeja Bieńczak – właścicieli Firmy Eleo-Budmax, która jest stałym mecenasem i opiekunem Fundacji. Inicjatywa posiada status Organizacji Pożytku Publicznego. Wszystkie osoby zaangażowane w działalność Fundacji pracują społecznie. Fundacja Pomocy Dzieciom im. Stanisławy Bieńczak finansuje leczenie i rehabilitację dzieci chorych i niepełnosprawnych, przekazuje zapomogi dla ubogich oraz wielodzietnych rodzin, wspiera także naukę i rozwój uzdolnionej młodzieży. Ze zgromadzonych środków finansowane są stypendia, zakup instrumentów muzycznych oraz nagród dla zdolnej młodzieży. W ramach swojej działalności Fundacja organizuje wyjazdy wypoczynkowe i edukacyjne uczestników Świetlic Socjoterapeutycznych. Co roku przygotowuje akcję pod hasłem Tydzień Solidarności z Ubogim Dzieckiem, a ponadto angażuje się w organizacje aukcji dzieł sztuki.

 

19-07-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Zaloguj się aby dodać komentarz


| Logowanie

Pokaż więcej komentarzy (0)

Komentarze niezarejestrowanych czytelników: