REKLAMA

WYPADEK: Podejrzany był pod wpływem alkoholu. Odmówił składania wyjaśnień

BLIZNE / PODKARPACIE. Po blisko miesiącu od tragicznego wypadku w Bliznem, podejrzanemu Adrianowi C. postawiono zarzut spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, ze skutkiem śmiertelnym. Śmierć na miejscu poniósł  60-letni mężczyzna. 54-letnia kobieta zmarła w szpitalu. Ich 23-letnia córka, w ciężkim stanie, przebywa w szpitalu.

Do wypadku doszło 27 grudnia przed godz. 5 w Bliznem. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący hondą, 22-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego, zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającą z naprzeciwka skodą. 22-latek jechał sam, natomiast skodą podróżowało trzy osoby – 60-letni mieszkaniec powiatu leskiego i dwie pasażerki, w wieku 54 i 23 lat.

W wyniku zderzenia się pojazdów na miejscu zginął kierowca skody. Do szpitala trafiły dwie pasażerki skody i kierowca hondy. Niestety pomimo wysiłków lekarzy, życia 54-letniej kobiety nie udało się uratować.

– Prokuratura Rejonowa Brzozowie prowadzi śledztwo przeciwko Adrianowi C. podejrzanemu o spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, ze skutkiem śmiertelnym. W piątek 22 stycznia, sprawcy wypadku przedstawiono zarzuty – mówi Zbigniew Piskozub, Prokurator Rejonowy w Brzozowie.

Pierwszy przedstawiony zarzut dotyczy spowodowania wypadku w stanie nietrzeźwość, ze skutkiem śmiertelnym. Drugi, prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

– Podejrzanemu, bezpośrednio po zdarzeniu została pobrana krew. W oparciu o wynik badań wykazano, że stężenie alkoholu we krwi wynosiło 1,17 promila. Pozwoliło to na sformułowanie popełnienia obydwu tych czynów, w stanie nietrzeźwość – dodaje prokurator.


foto: archiwum KPP Brzozów

Sprawca nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Skorzystał z przysługującego mu prawa do odmowy składania wyjaśnień.

– Opinia biegłego z zakresu medycyny sądowej jest jednoznaczna. Biegły wyraził zgodę na wykonanie czynności z udziałem podejrzanego, ale w tej opinii zawarł informację, że jego aktualny stan zdrowia, wyklucza jego zatrzymanie i zastosowanie wobec niego środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Była podstawa do zastosowania takich środków, chociażby z uwagi na surową karę, jaka grozi sprawcy wypadku – podkreśla Zbigniew Piskozub.

Sprawcy grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Prokuratura czeka na zakończenie procesu leczenia pokrzywdzonej oraz na wyniki sekcji zwłok. W opracowaniu jest także opinia biegłego z zakresu ruchu drogowego i rekonstrukcji wypadków, który w oparciu o oględziny miejsca wypadku, zabezpieczone pojazdy i dokumentację fotograficzną, podejmie próbę zrekonstruowania tego zdarzenia, w celu odpowiedzi na pytania: w jakich okolicznościach i dlaczego doszło do zderzenia tych pojazdów.


foto: archiwum OSP KSRG Domaradz

W szpitalu w Rzeszowie przebywa 23-latka. Jej stan lekarze określają jako ciężki. Na kompleksową rehabilitację oraz zakup sprzętu ortopedycznego dla młodej kobiety prowadzona jest zbiórka >>>LINK DO ZBIÓRKI<<<

Więcej: W wypadku straciła rodziców. Sama walczy o sprawność

Ponadto prowadzona jest grupa na Facebook, gdzie można wziąć udział w licytacjach: >>>ZOBACZ AUKCJE<<<

– Magda ma przed sobą całe życie. My siostry, rodzina i znajomi jesteśmy bezradni w zaistniałej sytuacji. Mimo to, z całych sił pragniemy dać jej możliwość powrotu do sprawności. Zwracamy się do Was z wielką prośbą o wsparcie w uzbieraniu środków na kompleksową rehabilitację oraz zakup sprzętu ortopedycznego dla Magdy – wyjaśniają najbliżsi.


foto: siepomaga.pl

27-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)