REKLAMA

Wyjątkowe, świąteczne chwile w przedszkolu nr 2 w Brzozowie. Wielkanoc tuż tuż… (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. – Witajcie nam goście wspaniali, w ten wielkanocny czas. Bo dziś tu zaśpiewamy i zatańczymy Wam, Alleluja, Alleluja – Takimi właśnie słowami rozpoczęło się w Przedszkolu Samorządowym nr 2 im. M. Konopnickiej w Brzozowie. „Wielkanocne Spotkanie”, które miało miejsce dnia 27 marca. W uroczystości uczestniczyła cała społeczność przedszkola i zaproszeni Goście, którymi byli emerytowani pracownicy naszej placówki.
Spotkanie rozpoczęliśmy programem artystycznym pt. „Radosna Wielkanoc” zaprezentowanym przez dzieci z grupy VII „Jagódki”, pod kierunkiem Elżbiety Mazur, Jadwigi Krokis oraz Katarzyny Kołodziejczyk. Podczas swojego występu przedszkolaki zaprezentowały wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Nasi podopieczni w ciekawych strojach i niecodziennej scenerii pięknie śpiewali piosenki o baranku, kurczątkach, zajączku i pisankach, które na stałe wpisały się w symbolikę Wielkanocy oraz z wielkim zaangażowaniem odgrywali przydzielone im role. Ciekawym akcentem był również „Taniec z palmami” oraz piosenka pt. „Są takie święta, co budzą życie…”, podczas słuchania której w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia. Przedszkolaki pod kierunkiem swoich wychowawczyń zaprezentowały więc umiejętności recytatorskie, taneczne oraz wokalne. Zebrani Goście entuzjastycznie reagowali na występ dzieci, nagradzając je gromkimi brawami.

Program przygotowany przez dzieci wprowadził zgromadzonych gości w odświętny nastrój. Uwieńczeniem „Spotkania” było złożenie życzeń przez dyrektor Małgorzatę Żółkiewicz i zaproszenie do poczęstunku.

Tego samego dnia w godzinach popołudniowych odbyło się spotkanie z rodzicami, które było doskonałą okazją do miłego spędzenia czasu oraz zobaczenia swoich pociech podczas występu przed zgromadzoną publicznością. Podkreślić należy, iż uczestnictwo Rodziców w takich wydarzeniach jest niezwykle istotne dla dzieci, wzmacnia ich poczucie wartości i ułatwia radzenie sobie z trudnymi sytuacjami.

Zarówno spotkanie z rodzicami, jak i z emerytowanymi pracownikami naszej placówki odbyło się w atmosferze radości, akceptacji i w prawdziwie świątecznym, ciepłym nastroju oraz było doskonałą okazją do tradycyjnego dzielenia się jajkiem.

Warto wspomnieć, iż święta wielkanocne stały się dla naszej placówki inspiracją do ogłoszenia konkursu plastycznego adresowanego do przedszkolaków i ich rodziców pt. „Kartka lub pisanka wielkanocna”. Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanej w naszej placówce innowacji plastycznej „Otwórz drzwi do wyobraźni” – stymulowanie kreatywnej postawy wobec świata poprzez ekspresję plastyczną, a jego rozstrzygnięcie nastąpiło dnia 28 marca. Dzieci dostarczyły aż ponad 50 prac, wykonanych różnymi technikami. Wśród nich znalazły się m.in. zajączki, kurczaczki, pisanki oraz inne ozdoby i kartki świąteczne.  Ze względu na atrakcyjność prac, wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki. Gorąco dziękujemy za udział w naszym konkursie oraz duże zaangażowanie w wykonanie ozdób, ponieważ wszystkie one były przepiękne i wyeksponowane zostały w holu naszego przedszkola po to, aby w najbliższych dniach można je było podziwiać.

Jadwiga Krokis

Drodzy Rodzice, Dziadkowie i przyjaciele naszej placówki!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych Dyrekcja, Rada Pedagogiczna oraz wszyscy pracownicy przedszkola składają z głębi płynące życzenia: aby Wielkanoc ogarnęła Państwa szczególną tradycją i nowymi szczęśliwymi przeżyciami, ale przede wszystkim by Wielkanoc umocniła Waszą wiarę, podniosła na duchu i napełniła Wasze serca radością.Zdrowych, pogodnych Świąt

Wielkanocnych i radosnego ALLELUJA!

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: ET

29-03-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
wyjatkowe-swiateczne-chwile-w-przedszkolu-nr-2-w-brzozowie-wielkanoc-tuz-tuz-zdjecia-00e7ts